Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi bireylerin belirli nedenlerden dolayı saçlarının bir bölümünü ya da tamamını kaybetmesi neticesinde daha yeni saçların çıkmaması sonucunda gerçekleştirilen bir mikrocerrahi yöntemidir.

featured

Saç ekimi bireylerin belirli nedenlerden dolayı saçlarının bir bölümünü ya da tamamını kaybetmesi neticesinde daha yeni saçların çıkmaması sonucunda gerçekleştirilen bir mikrocerrahi yöntemidir. Bu yöntem erkeklerde uygulanabildiği gibi kadınlarda da uygulanabilmektedir. Saç ekimi bu alanda uzman olan saç ekim merkezleri tarafından gerçekleştirilen ve doktorların gözetiminde yapılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle bireylerin saç ekim merkezleri için doğru araştırmalar yapmaları bu anlamda sağlıkları açısından en doğru kararı vermeye çalışmaları gerekmektedir. Saç ekim işlemleri sakallara kaşlara ve bıyıkları da gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Yani bireylerin sadece kafa derisinde değil kaş bıyık ya da sakal gibi vücudun belirli bölgelerinde çıkmayan kıllar neticesinde de ekim yöntemleri başarılı bir biçimde uygulanmaktadır.

Saç ekiminin aşamaları

Saç ekimi genellikle enseden alınan saç köklerinin saçların olmadığı ve kentleşmenin görüldüğü bölgelere aktarılması ile yapılmaktadır. Bireylerden ondan saç köklerine greft adı verilmektedir ve bazı durumlarda kişinin ensesinde veya şakaklarında da ekim yapılabilecek miktar kadar fazla saç bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda kişinin vücudunun diğer bölgelerinde yer alan yani göğsünde sırtında ve başka noktalarında bulunan saç ve kıl kökleri kullanılmaktadır. Bireyler bu anlamda son derece önemli ve estetik görünümü etkileyen sağlık ve birebir ilgili olan ekime ilişkin araştırmaları yapmalı ve Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri ile irtibat kurmaya çalışmalıdır. Çünkü saç ekimi hem fiziksel sağlığı hem de psikolojik sağlığı etkiler.

Kaynak: https://sachakkinda.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekim-merkezleri/