Sağlık Bakanı Koca, Otogardaki Sağlık Çalışanına Sahip Çıktı

Kütahya Otogarı'nda bir sağlık personeli ortama uyup "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech" diye bağırdı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma haberinin ardından Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabı üzerinden sağlık personeline sahip çıkarak, "Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok" ifadelerini kullandı.

featured

Kütahya Otogarı’nda bir sağlık personeli ortama uyup “Sinovac Sinovac, Biontech Biontech” diye bağırdı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma haberinin ardından Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabı üzerinden sağlık personeline sahip çıkarak, “Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok” ifadelerini kullandı.

Kütahya Otogarı’nda kurulan Kovid-19 aşı standında görevli bir sağlık personelinin vatandaşları “Sinovac Sinovac, Biontech Biontech” şeklinde bağırarak aşı olmaya davet etmesi sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı. Görevlinin aşıya teşvik için otogardaki görevliler gibi seslendirmesi izleyenleri gülümsetti.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı. Yapılan açıklamada, “Görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonları ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanmıştır. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellerle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir” denildi.

BAKAN KOCA, SAĞLIK PERSONELİNE SAHİP ÇIKTI

Soruşturma haberi sonrası sağlık personeline sahip çıkan Sağlık Bakanı Koca, sosyal medyadan paylaştığı mesajında “Kütahya’da otogarda görevli bir sağlık personelimiz mizahi bir tavırla vatandaşlarımızı aşıya davet ediyordu. Hizmetlerimiz her yerde ancak aşı ciddi bir konudur. Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok. Ancak aşıyı hepimiz ciddiye almak zorundayız.” ifadelerini kullandı.