SALGIN SÜRECİ BİTKİSEL TEDAVİLERE İLGİYİ ARTTIRIYOR

featured

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemi süreci 2020 yılından bu yana ülkelerin baş etmeye çalıştığı büyük bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu süreçte insanlardan evlerinde yaşarken spor yapmaktan ve sosyal hayatlarına devam etmekten mahrum kalıyor. Bu yüzden aslından bir virüsten korunurken diğer taraftan hem bedenen hem de ruhen yeni hastalıklar baş göstermeye başlıyor. Özellikle depresyon gibi ruh hastalıkları ve hareketsiz yaşamdan kaynaklanan dolaşım yolları hastalıkları atış gösteriyor. Bu süreçte uzmanlar kimyasal ilaçlar kullanmak yerine bitkisel tedavileri öneriyor. Örneğin sakinleştirici özelliği olan lavanta yağı, portakal yağı, karanfil yağı gibi yağlar ruhsal bunalımlar için ferahlık sağlıyor. Beri taraftan dolaşım bozukluklarına iyi gelen kenevir tohumu yağı gibi ürünler ise fizik tedavi noktasında destek sağlıyor.

Sağlık için doğal yağların kullanımı önem arz ediyor

Bitkiler ve onların tohumlarından ya da meyvelerinden elde edilen yağlar oldukça faydalı ancak bu yağların nasıl elde edildiği de dikkat edilmesi gereken önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü araştırmalar ısıl işleme maruz kalan yağların içerisindeki vitamin ve mineralleri tamamen kaybettiğini hatta bazı yağların trans yağa dönüşerek zarar bile verdiğini ortaya koyuyor. Tazemiz bu bilinçle yüksek teknolojik makinelerle soğuk pres yöntemini kullanarak üretim yapıyor. Bu sayede ürünler hem içeriklerini bozmuyor hem de doğallığını kaybetmemiş oluyor.

Tazemiz müşteri odaklı bir firma olarak kâra değil şifaya önem veriyor

Bilindiği gibi işletmeler kâr elde etmek için ticari hayatta varlık gösteriyor. Fakat insan sağlığı ile birebir temas halinde olan gıda sektörünün kazançtan ziyade müşterilerinin sağlığını önemsemesi gerekiyor. Bu farkındalıkla hareket etmeyen firmalar olsa da Tazemiz tüm bu firmalara örnek teşkil edebilecek dikkatle üretim yapıyor. Ürünlerini kapalı devre soğuk pres denilen bir sistemle üretiyor. Bu da hem dışarıdan gelecek bakteri mikropları engelliyor hem de ürünün kalitesini bozmuyor. Böylece tüketici şifa elde edeyim derken sağlığından olmuyor tam aksine sağlığını geri kazanmış oluyor.

Tazemiz’in ürün yelpazesi nasıl?

Tazemiz ülkemizde veya dünyada şifa kaynağı olduğu bilinen yüzlerce ürünün yağını soğuk pres yöntemi kullanarak müşterilerinin deneyimine sunuyor. Keten tohumu yağı, karanfil yağı, Hindistan cevizi yağı, çörek otu yağı başta olmak üzere yüzlerce yağı üretebiliyor. Ayrıca Tazemiz doğal unlar, doğal sirkeler ve glütensiz ürünleri de müşterilerinin hizmetine sunuyor. Firmanın internet sitesinde de bulunan yüzlerce ürün tek tık ile tüketicinin kapısına ulaşıyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki Tazemiz ’in internet sitesi oldukça güzel kullanılıyor. Her gün binlerce ziyaretçinin giriş yaptığı sitede sipariş vermek ve takibini yapmak oldukça kolay olsun diye her ayrıntının düşünüldüğü anlaşılıyor. Ödeme yöntemi ve kişisel verilerin gizliliğine de son derece ehemmiyet gösteren firma, müşterilerinin bu anlamda da içleri rahat etsin istiyor.

Kaynak: https://www.tazemiz.com/