Samsunspor, Fatih Karagümrük maçından galibiyetle ayrıldı

featured

Ercan Kara, galibiyetten memnun

Ercan Kara, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında, VavaCars Fatih Karagümrük maçından 3 puanla ayrıldıkları için mutlu olduğunu dile getirdi. Golcü oyuncu, Samsunspor’un her maçta galibiyet hedeflediğini belirtti.

Trabzonspor maçı önemli

Ercan Kara, Trabzonspor maçının takım için önemli olduğunu vurgulayarak, taraftarlarıyla birlikte güzel bir galibiyet almak istediklerini söyledi. İyi bir performans göstermek ve moralin yüksek olmasının önemli olduğunu belirtti.

Ercan Kara, transfer yasağını değerlendirdi

Ercan Kara, FIFA’dan gelen iki dönemlik transfer yasağının takımı etkilemediğini söyledi. Kulübün başarısı için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Ocak ayında 7 maçın olduğunu ve her futbolcuya ihtiyaç duyulacağını belirtti.

Samsunspor, Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürdü

Samsunspor, Süper Lig’de 11 Ocak Perşembe günü deplasmanda Trabzonspor ile yapacakları erteleme maçının hazırlıklarına devam etti. Teknik direktör Markus Gisdol yönetiminde yapılan antrenmanda futbolcular, ısınma koşusu ve kültür fizik hareketleri yaptı. Antrenman çift kale maçla sona erdi.

Sakatlık ve milli takım durumu

Sakatlık geçiren Zeki Yavru takımla çalıştı ancak Nanu, Kingsley Schindler, Olivier Ntcham ve Mickael Tırpan idmanda yer almadı. Bu oyuncular ya milli takımlarında bulunuyor ya da sakatlıkları devam ediyor.

Samsunspor, Skillcorner verisini kullanmaya başladı

Samsunspor, Skillcorner firması ile sözleşme imzaladı ve Türkiye’de bu verileri kullanan ilk kulüp oldu. Bu veriler sayesinde oyuncuların performansı ve rakip takımların güçlü ve zayıf yanları analiz edilebilecek.

Yılport Samsunspor, yenilikçi olmanın önemini vurguladı

Yılport Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa, futbolda veri kullanımının önemini vurgulayarak Skillcorner verilerinin transfer kararları ve maç analizlerinde faydalı olacağını belirtti. Skillcorner İş Geliştirme Direktörü Pedro Nogueira ise Samsunspor’un Türkiye’de anlaştıkları ilk kulüp olduğunu söyledi ve dünya genelinde birçok kulüple çalıştıklarını ifade etti.