Şarküteri Dolabı Parçaları

Şarküteri dolabı çeşitli parçaların bir araya getirilmesi sonucunda oluşturulmaktadır.

featured

Şarküteri dolabı çeşitli parçaların bir araya getirilmesi sonucunda oluşturulmaktadır. Şarküteri dolabında kullanılan parçalar şu şekildedir;

  • Şarküteri dolaplarında en fazla kullanılan parçaların başında cam gelmektedir. Her iki tarafı cam ile kaplı olan şarküteri dolaplarının kapakları da camdır. Şarküteri dolaplarının camı son derece kalın ve sağlam yapıdadırlar, darbelere karşı direnç gösteren camlardır. Kalın olmaları edeni ile ağır camlar olduğu için cam bölümler geniş seçilmemelidir. Geniş camlara sahip olan dolaplarda kullanım son derece zor olmaktadır. Envoytec firması şarküteri dolapları kullanıcıların isteği ile şekillenebilmekte ve kullanım rahatlığını sağlaması açısından gerekli olan tüm şartlar belirlenerek üretim gerçekleştirilmektedir.
  • Şarküteri dolabı için en önemli parçalardan bir diğeri ise motordur. Dolabın büyüklüğü ve dolapta muhafaza edilecek olan ürünlerin çeşitliliği motorun büyüklüğü üzerinde etkili olmaktadır. Motor içerisinde yer alan soğutucu akışkanın önce gaz, sonra tekrar sıvı akışkana dönüştürülmesi ile soğutma işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Şarküteri dolabı imalatında kullanılan bir diğer önemli parça ise termostattır. Termostat sayesinde dolap içerisindeki ısının istenilen seviyede tutulması sağlanmaktadır. Termostatlar sahip oldukları dijital ekran sayesinde de kullanıcılarına oldukça pratik bir kullanım avantajı sunmaktadır.

Şarküteri Dolabı Boyutu Nasıl Olmalıdır?

Şarküteri dolapları 1 metre ile 5 metre arasında istenilen ölçülerde yapılabilmektedir. Genellikle genişlik olarak 1,5 metre tercih edilmektedir. Dikkat edilecek en önemli nokta ise dolabın yüksekliğidir. Firma çalışanı rahat bir şekilde işini yerine getirmeli, müşteri ise ürünleri en iyi açıdan görebilmelidir.

Kaynak: https://envoytec.com/urun/amentes/