Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem ile Pişiksiz Bebekler, Mutlu Anneler!

featured

Bebeklerin sağlığı ve bakımı anneler için çok önemli. Özellikle narin ve hassas ciltleri yetişkinlere göre daha fazla özene ve bakıma ihtiyaç duyuyor. Her bebeğin ortak sorunu olan pişik ise annelerin karşılaştığı cilt sorunlarının başında yer alıyor. Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, bebek cildinin doğal nem dengesini koruyarak pişik oluşumunu önlüyor ve özel içeriği ile cildi koruyarak annelere bol gülücüklü zamanlar hediye ediyor.

 Bebeklerin cildi yetişkinler gibi kendini dış saldırılara karşı koruyamayacak kadar hassas ve savunmasız olabiliyor. Tam anlamıyla güçlenemeyen cilt bariyerlerinin zarar görmemesi adına ailelere büyük sorumluluk düşüyor. Bebeklerde bez kullanımından ve cildin temizlenmesinde gerekli özenin gösterilmemesinden ötürü en sık rastlanılan sorunlardan biri olan pişik, idrar veya dışkıyla temas ettiğinde kısa süre içerisinde bölgede tahrişe sebep olabiliyor.

Bu noktada cilt yüzeyinin temizlenmesi ve bakımında yapılan hatalar nedeniyle pişik daha da ilerleyip daha geniş yüzeye yayılabilir. Özellikle bebek cildine uygun içerikte ürünlerin kullanımı, içeriklerinin doğruluğu tahriş olmuş bölgenin bakım sürecini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, buğday kepeği özlü koruyucu özel formülüyle bebeğinizin cildini korumaya yardımcı oluyor.

Pişik sorununun tekrar meydana gelmemesini önlemek de önem arz ediyor. Sebamed Baby Pişik Öneyici Krem, sahip olduğu pH 5.5 değeri ile cildin doğal koruyucu tabakasını destekleyerek ilk günden itibaren etkin koruma sağlıyor. İçeriğinde bulunan titanyum dioksit bez bölgesinde idrar, dışkı nedeniyle tahrişe neden olabilecek maddelere karşı etkin koruma sağlarken bebeklerin hassas cilt bariyerlerinin zarar görmesini engelliyor.