Sel felaketinde korkutan rakam!

Sel felaketinde korkutan rakam!
Sel felaketinde korkutan rakam!

Kastamonu Valiliği, sel felaketinin yaşandığı bölgede, ‘250- 300 ceset toplandığı ve kimliklerinin tespit edilemediği’ yönünde çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

“BU AÇIKLAMAYI KINIYORUZ”

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Maalesef bugün bazı şahıslarca, 250- 300 ceset toplandığı ve kimliklerinin tespit edilemediği şeklinde, gerçek dışı açıklamalarda bulunulmuştur. Sel felaketi ile mücadelemizi zaafa uğratmaya dönük, bu açıklamayı kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

“SAHİLLERDEN CESETLER TOPLANIYOR”

CHP milletvekili Engin Altay dün, felaketin merkezi konumundaki Kastamonu Bozkurt’ta bulunan CHP’li Altay, “Tablo vahim. Hükümetin kayıplarla ilgili net bilgi vermemesini, ölenlerle ilgili net bilgi vermemesini çok da doğru bulmuyorum. Panik havası olmasın şüphesiz ama burada onlarca yakınını arayan insana ben rastladım. AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi ve bu kayıpların hepsi sel anında kayıp. Sahillerden cesetler toplanıyor bunu Türkiye’nin bilmesi lazım. İnebolu’da bir fabrikanın soğuk hava deposunda cesetler tanı konulana kadar oraya toplanıyor. Şu anda Sinop Ayancık’ta da ben çok net biliyorum 7 ölü var. Burada ölü sayısının çok olacağını maalesef öngörüyoruz” iddialarına bulundu.

Sel felaketinde korkutan rakam! Kastamonu'da 300 ceset var iddialarına Valilik'ten yalanlama