Sel Felaketinin Vurduğu Rize’de 2 Kişiyi Arama Çalışmaları Son Hız Devam Ediyor

Şiddetli sağanak yağış sonrası sel sularına teslim olan Rize'nin Güneysu ilçesinde arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 6 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de kaybolduğu sel felaketi sonrası Halil Arıcı'yı arama çalışmaları Güneysu Deresi'nde devam ediyor. Bir diğer arama çalışması ise Muradiye ilçesinde sürüyor. Yağmurdan kaçarken sığındığı evin altında kalan Batuhan Delihasan da ekipler tarafından aranıyor.

featured

Şiddetli sağanak yağış sonrası sel sularına teslim olan Rize’nin Güneysu ilçesinde arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 6 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de kaybolduğu sel felaketi sonrası Halil Arıcı’yı arama çalışmaları Güneysu Deresi’nde devam ediyor. Bir diğer arama çalışması ise Muradiye ilçesinde sürüyor. Yağmurdan kaçarken sığındığı evin altında kalan Batuhan Delihasan da ekipler tarafından aranıyor.

Rize’de 6 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de kaybolduğu selde kayıp arama çalışmaları devam ediyor. Önceki gün şiddetli sağanak yağış nedeniyle Rize’nin Güneysu ilçesinde sel sularına kapılarak kaybolan Halil Arıcı’yı arama çalışmaları Güneysu Deresi’nde devam ediyor.

BATUHAN DELİSAN DA ARANIYOR

Bir başka arama çalışması ise Muradiye ilçesinde devam ediyor. Selde yıkılan 3 katlı binada bulunan Hacere Mert ve eşi Nuri Cemal Mert hayatını kaybederken, yağmurdan kaçarak evin altına sığındığı öğrenilen Batuhan Delihasan’ı arama çalışmaları ise enkaz çevresinde ve yıkılan evin yanından geçen dere içerisinde AFAD ve JAK timleri tarafından sürdürülüyor.

HAYATINI KAYBEDENLER BUGÜN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Çalışmaların dere boyunca devam edeceği belirtilirken, selde hayatını kaybeden Hacere Mert ve eşi Nuri Cemal Mert ise bugün Cuma Namazı sonrasında beldede kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuklarına uğurlanacak. Öte yandan dün Batuhan Delihasan’ı arama çalışmalarında içinde bulunduğu aracın yıkıntılar altında bulunması ile büyük heyecan yaşanmış ancak araç içinde bedenine rastlanılamamıştı.