SEO Destekleyici İşlemler Hakkında

Burak Şengüloğlu Türkiye de yeni medyanın yakalamış olduğu enerjiyi kullanarak 2017 yılında kişisel blog çalışmaları adı altında bir web sitesi kurmuştur.

featured

Burak Şengüloğlu Türkiye de yeni medyanın yakalamış olduğu enerjiyi kullanarak 2017 yılında kişisel blog çalışmaları adı altında bir web sitesi kurmuştur. Bu web sitesi içerisinde Youtube, E-spor ve alışveriş gibi daha birçok konuda içerik üretimi gerçekleştirilmiştir. Burak Bey almış olduğu girişimcilik eğitimlerinin yanı sıra katılmış olduğu toplantılar, görüşmeler neticesinde şu an sahip olduğu buraksenguloglu.com üzerinde aktif içerik üretimi sağlamaktadır.

Sitesi içerisinde bahsetmiş olduğu birçok yazı içerisinde son zamanlarda da oldukça popüler olan seo nasıl yapılır? Konusunu da sıkça ele almıştır. Arama motoru optimizasyonu için dijital pazarlama ajansları genel olarak destekleyici uygulamaları da projelerin içerisine dahil eder. Bunun sebebi de Google üzerinde bir hakimiyet kurmaktır. Çünkü Google’ın yapmış olduğu algoritmalar çok da güvenilir veriler değildir. Mevcut ziyaretçilerin site içerisindeki davranışlarını inceleyerek bir veri sunar size. Destekleyici aktivitelerin büyük bir kısmında aslında gerçek, organik kişileri web sitenize çekmek göründüğü kadar zor değil. Aksine oldukça kolaydır.

SEO’ya Katkısı Olan Reklamlar

Reklamlar her zaman SEO içinde oldukça iyi bir kullanım aracı olmuştur. İçerikleriniz yayına girdikten sonra botlarını ziyaret etmeleri için sitenize gönderim sağlar. Daha sonrasında site içerisindeki içeriğin hangi kitleye daha uygun bir şekilde ve hangi konuda yazıldığının saptaması gerçekleştirilir. İçeriğinizin alan adı otoriteniz ve kalitenizle birlikte algoritma puanlamaları hesaplanır. Eğer algoritma sonucunda alan adı otoriteniz yüksekse kötü bir içerik üretemeyeceğinizi düşünür ve orta-üst sıralamaya yerleştirir. Eğer bu durum tam tersiyse de sağlıklı içerikler üretemediğinize kadar verir. Hatta sizlere bir şans tanıyarak orta sıradan bir yer verir ve web sitenize gelecek olan ziyaretçilerin nasıl vakit geçirebileceğini izler.

Kısacası bu veriler ışığında SEO içerisinde reklam vermek ve oluşturmak oldukça önemli bir noktadır. Ancak yine de trafik satın alma işlemi yaparak ya da çevre arkadaşlardan tıklatma oranını yükselterek bir şeyler yapılmaması gerek. Bu durumda sitenizin doğal grafiğini de göremez olursunuz. Maliyete de bakılmadan hedef kitleniz ne ise buna uygun bir şekilde reklam seçilmelidir. Reklam modelinizi uygun bir seçim ile sonuçlandırırsanız eğer site içerisindeki trafiğiniz de bir o kadar kaliteli olacaktır.

SEO İçin Uygun İçerik Üretimi

Arama motorları elbette doğrudan içerik standartlarını belirlemeyecektir. Konu, internetteki bilgi aktarımı, ziyaretçi ve web sitesi gibi durumlar sizlerin tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Konu için üretilecek içeriğin belirlenmesi gerekir. Bu içerik için kaç kelimenin uygun olacağına da karar vermek önemlidir. Başlıklar kendi arasında uyumlu olmalıdır. İnternette mevcut olmayan farklı bilgiler ışığında içerik üretimi sağlanmalıdır. Konu ve içerik dışında en önemli kriterlerden biri de ziyaretçilerdir. Yapmış olduğunuz içerikler web sitenize ne denli ziyaretçi çekiyor iyi gözlemlenmesi gerekir. Web sitenizin genel olarak kolay kullanım ara yüzüne sahip olması da okuyucuların site içerisinde daha fazla vakit geçirmesine olanak sağlar.