Shiba Inu Nedir?

featured

Shiba Inu, Ethereum Ağı üzerine inşa edilen, herhangi bir merkezi olmayan kripto paradır, coindir. Bir grup yatırımcı, geliştirici ve ayrıca kullanıcılar tarafınca hazırlanarak yönlendirilen topluluk odağı olan projedir. Shiba Inu, kripto paralar arasında ki ekosisteminde kullanıcılar için birçok güzel avantajı bulunur. Bunlardan birisi de Proof-of-Work konsensüs sistemi üzerine inşa edilmiştir. Saldırgan bireylerin ağın büyük bir bölümünü kontrol etmesi böylece zorlaştırılmıştır.

Shiba Inu Ne İşe Yarar?

Shiba Inu, anonim olarak bir grup tarafınca geliştirilmiş olan kripto para birimidir. Bu kripto para birimi Ethereum Ağı üzerine inşa edilmiş bir coindir.

Herhangi bir merkezi olmayan borsalar arasında mevcut olan merkezsiz para birimidir. Bir kuruşun kesirleri alınarak satılabilir bir coindir. Ayrıca insanların çevrimiçi ürün ve hizmetlere ödeme yapabilmesi için kullanılır. Daha kapsamlı bilgilere ise Teknolojik Bilgi üzerinden ulaşılabilir.

Shiba Inu Nasıl Çalışır?

Shiba Inu, Ethereum Ağı üzerinde aktif olarak çalışan bir coindir. Merkezi olmacak bir şekilde tasarlanması onun kriptonun kendi topluluğu tarafından yönetilmesini sağlar. Bu sistem ise onun güvenilir bir ağ olmasını sağlar. Dolaşım içerisinde yoğun arz görür, enflasyona izin vermeye bile yeterli bir coindir.

Merkezi olmayan bu ekosistem, madeni paraları eşler arası dijital ödemeler esnasında harcanabilir bir birimdir. Oldukça kullanışlı bir varlık halinde olan Shiba Inu, çoğu insanlar tarafınca tercih edilebilir bir para birimidir.