Show TV’deki Yeni Dizi “Sandık Kokusu” İlk Bölümüyle İzleyiciyle Buluştu

featured

Demet Akbağ, Özge Özpirinçci, Necip Memili ve Metin Akdülger’i Buluşturan Yeni Dizi

Show TV’nin yeni dizisi “Sandık Kokusu” dün akşam ilk bölümüyle izleyicisinin karşısına çıktı. Dizi, “Yasak Elma” ve “Kızılcık Şerbeti” gibi fenomen projelere imza atan Melis Civelek ve Zeynep Gür tarafından yazıldı.

Melis Civelek, ilk bölümde otobüste kaybolan çocuk hikayesini kendi kızı Feyza Civelek’in yaşadığı bir olaydan esinlenerek yazdığını açıkladı.

Ünlü Yönetmen Cemal Şan’dan Diziye Çalıntı İddiası

Ünlü yönetmen Cemal Şan, dün akşam attığı bir tweet ile dizinin çalıntı olduğunu iddia etti. Şan, “Yaklaşık on beş yıl önce bir filmden ilham alarak İlker Barış ve ekibine ben yazdırmıştım. Sandık Kokusu adı da özgündür ama ne hikmetse dizi aynı isimle çekiliyor, ne benim ne de senaristin haberi yok. Büyük cesaret valla. Hadi ben alıştım, senariste yazık değil mi?” mesajını yayınladı.

Cemal Şan, 15 yıl önce aynı isme sahip ve neredeyse aynı konulu bir dizi projesinin Şükrü Avşar tarafından Kanal D için hazırlandığını ancak çeşitli sebeplerden dolayı o dönemde çekilemediğini belirtti.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Cemal Şan, İlker Barış’ın diziyi yazdığı dönemde Melis Civelek’in de Kanal D’nin yöneticisi olduğunu belirtti ve “İlker Barış dava açarsa ben de destek veririm. Bu olacak iş değil” dedi.