Şili’deki Yangınlarda Ölü Sayısı Artıyor

featured

Yangınların Devam Ettiği Valparaiso ve Vina del Mar’da Ölü Sayısı 122’ye Yükseldi

Sağlık Servisi tarafından yapılan açıklamada, Şili’nin Valparaiso ve Vina del Mar kentlerinde devam eden yangınlar nedeniyle ölenlerin sayısının arttığı bildirildi. Şu ana kadar ölenlerin sayısı 122’ye yükselirken, kayıp kişileri arama çalışmaları hâlâ devam ediyor.

Otopsi Çalışmaları 32 Kişinin Kimlik Tespitini Tamamladı

Adli Tıp Merkezi’nden yapılan açıklamada, otopsi çalışmalarının sonucunda 32 kişinin kimlik tespitinin tamamlandığı belirtildi. Yangınlar nedeniyle hayatını kaybedenlerin kimliklerinin belirlenmesi süreci devam ediyor.

Yangın Söndürme Çalışmaları Havadan ve Karadan Devam Ediyor

Şili’deki yangınların söndürülmesi için havadan ve karadan müdahalelerin sürdüğü aktarıldı. İtfaiyecilerin yaklaşık 40 yangını kontrol altına aldığı ve 29 orman yangınıyla mücadele ettikleri belirtildi. Şili İçişleri Bakanı Toha, bazı yangınların kasıtlı çıkarıldığını düşündüklerini ifade etmişti.

Şili Devlet Başkanı Olağanüstü Hal İlan Etti

Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, yangınların etkisini azaltmak ve halkın güvenliğini sağlamak amacıyla olağanüstü hal ilan etti. İhtiyaç olan tüm kaynakların bölgede hazır bulundurulacağı belirtildi. Ayrıca yangından etkilenen şehirlerde sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, yolların boşalması ve yangın bölgelerine ulaşımın kolaylaştırılması hedeflendi.