Sinop’ta Dev Kırlangıç Balığı Şaşkınlığı!

featured

Sinop sularında balık tutmayı bir hobi olarak sürdüren Cihan Karataş, Karadeniz’den yakaladığı 5 kilo ağırlığındaki kırlangıç balığıyla herkesi şaşırttı.

Sinop’un yetiştirdiği deniz tutkunlarından biri olan Cihan Karataş, günlük işlerinin yanı sıra boş zamanlarını balıkçılıkla geçiriyor. Kendi teknesiyle sık sık açıldığı Karadeniz’de bu defa yakaladığı 5 kiloluk kırlangıç balığıyla zirvebet gündeme geldi.

“Balık tutma sanatını seviyorum.” diyen Karataş, “Bu hobi benim için bir tutkudan öte. Sabahın ilk ışıklarıyla denize açılmak, günün ilk saatlerini denizle baş başa geçirmek paha biçilmez bir duygu.” şeklinde konuştu.

Karataş, dev kırlangıç balığının lezzeti hakkında da bilgi vererek, “Kırlangıç balığı zaten lezzetli bir balık. Ancak bu boyuttaki bir kırlangıcın lezzeti apayrı. Daha önce de benzer kilolarda kırlangıç yakalamıştım ama bu seferki zirvebet giriş hepsinden özel.” ifadelerini kullandı.

Sinop sularında bu büyüklükte bir kırlangıç balığı yakalamanın zor olduğuna dikkat çeken Karataş, yakaladığı bu dev balıkla hem kendi rekorunu kırmış oldu hem de balıkçı arkadaşları arasında büyük bir üne kavuştu.