Şömine Modelleri: Seçeneklerin Genişliği

featured

 

Sağlam bir yapıda bulunan şömineler, herhangi bir temas ya da çarpmada bir zarar almamakla beraber, uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunmaktadır. Bu sayede tekrar bir ısıtma sistemine gerek duymayarak ısınmaya devam edebilirsiniz. Sektöründe gelişmesi ile beraber birçok şömine modeli vardır. Bu şömine modelleri kullanım alanlarına ve kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu şömine modellerinden bahsedecek olursak;

Elektrikli Şömine

Elektrikli şömineler, dekoratif olarak güzel bir görünüm sağlamasının yanı sıra basit bir şekilde de yanmaktadır. Şöminecim firması, sizler için sunduğu elektrikli şöminelerde her zaman en kaliteli malzemeleri kullanmaktadır. Elektrikli şömineler siz istediğiniz zaman yanan ve istediğiniz zaman sönen şömine türlerindendir. Bu şömineleri bir tuş yardımı ile çalıştırabilir ve ardından bir tuş yardımı ile söndürebilirsiniz. Bunun sonucunda herhangi bir odun kullanmadan yanan bir şömine elde edebilirsiniz.

Doğalgazlı Şömine

Doğalgazlı şömineler, ev içerisinde bulunan doğalgaz ile çalışmaktadır. Bunun yanı sıra bu tarz şömineleri isteğinize bağlı olarak LPG’de çalıştırabilirsiniz. Bu şömineler çalışma prensibi olarak elektrikli şömineler ile aynıdır. Uzaktan kumandalarla ya da bir tuş ile bu şömineyi çalıştırabilir ve sonrasında da yine aynı şekilde şömineyi kapatabilirsiniz. Şöminecim firması, şık ve kaliteli tasarımlara sahip olan doğalgazlı şömine modelleri ile her zaman hizmetinizdedir.

Klasik Şömine

Klasik şömine modelleri, hepimizin bildiği üzere odunlu şömine modelleridir. Uzun yıllardır evlerde yer alan ve içerisine atıldığı odunlar ile ısıtılan bu şömineler, özel bir çalışma mekanizmasına sahiptir ve bu mekanizma sayesinde oluşan dumanı baca ile dışarı atmaktadır. Bu tür şömineler aynı zamanda bacasız şömine olarak da bilinmektedir. Bu tür şömine modellerine birkaç odun ekleyerek uzun süreli bir ısınma elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra odunlu şöminelerin katmış olduğu ortam görüntüsü de diğer şöminelere oranla daha güzel olmaktadır.

Bioethanol Şömine

Bioethanol şömineler, genellikle bacasız şömine olarak bilinmektedir. Bacasız şömineler, bioethanol yakıt ile yanan, koku, duman, is yapmayan ve insan sağlığına zararsız olan yeni nesil bir şömine çeşididir. Bu şöminelerin yakıtı oldukça temiz bir şekilde yanar bu nedenle herhangi bir atık gaz oluşmaz.