Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

 Genellikle yerleşim yerlerinde hayatı zorlaştıran en büyük şey su kaçağıdır.

featured

 Genellikle yerleşim yerlerinde hayatı zorlaştıran en büyük şey su kaçağıdır. Su kaçakları insanların en tahmin etmediği zamanlarda tehlike yaratabilir. Oluşan bu sızıntılar evlerde su basmalarına neden olur. Su kaçakları ayrıca elektrik ve diğer tesisat yerlerine de büyük etki yapar. Ayrıca tıkanan borular da tehlikeli bir durumdur. Boruların tıkanması ile birçok tesisat işi çıkar.

Tıkanan borular çözülmediği takdirde içinde biriken pis ve kirler genellikle taşar. Buda pis kokulara ve birçok kirliliğe neden olur. Evlerde oluşan bir diğer sorunda kombi ve petek bakımıdır. Kış aylarında birçok kişi tarafından ısınmak için kullanılan petek ve kombiler zamanla yoğunluktan dolayı dolar veya ömürleri biter. Bakımları düzenli yapıldığında ne kadar yüksek derecede açılsa da ısınma işlemi gerçekleşmez.
Su Kaçağı Tespiti Nasıl Gerçekleşir?

Su tesisatında oluşan arızaların tespiti günümüzde artık kırmadan gerçekleşiyor. Genellikle bu işlemler termal kamera ve dinleme aletleriyle birlikte oluyor. Çoğunlukla su sızmaları evlerde tuvalet ve banyolarda oluşur. Bu durum fayans arasından sızan sulardır. Su kaçağı problemleri birçok sebepten oluşabilir. Bu sebepler için ülkemizde gelişen teknoloji ile birlikte sıhhi tesisat sorunları artık kırmadan su kaçağı tespiti yapılır.

Su Kaçağı Nerede Oluşur

 Su kaçağı problemlerinde Buca su kaçağı tespiti genellikle evlerde bulunan sıhhi tesisat borularında ve özellikle dirsek hatlarında oluşur. Ayrıca uzun mesafeli olan boru döşemelerinde, ya da plastik ve malzemesi kalitesiz borularda yaşanıyor. Su kaçakları problemleri şu şekilde oluşur; Boruların delinmesi, zamanla kırılma ve aşınma olması gibi durumlarda oluşur. Su kaçağı problemlerinin nedeni genellikle atık su borularında oluşan tahribatlardır.

Su Kaçağı Tespiti Ne Şekilde Olur?

 Su kaçağı problemleri için genellikle su kaçağı tespiti işlemin de tamir işlemleri yaparken gelişmiş teknik cihazlar kullanılır. Bu işlemler radyoaktif, termal, akustik cihazlar kullanılarak yapılır. Bununla birlikte yankı ve görüntüleme sistemleri kullanılıyor. Sizler de Güven Isı Tesisat firmasından bu hizmetleri temin edebilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Nedenleri ve Çözümleri Nelerdir?

Genellikle evlerin lavabolarında borular tıkanır. Boruların tıkanması ile birlikte giderler de tahribat olur.  Gaziemir tıkanıklık açma   genellikle mutfaklar da banyolar da ve diğer yerlerde oluşan tıkanmasında oluşur. Tıkanmalar sonucunda sular giderlerden ve borulardan geri gelerek taşmalara sebep olur. Bu taşmalar alanın tüm tesisatlarına zarar verir. Ayrıca taşmalar sonucun da kötü kokular yayılır.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri Nelerdir?

Firmalar bu gibi durumlar için birçok ekipman hizmeti verir. Özellikle boruların işçilikleri zor ve tahribata uygun yapıda olduklarından sağlam bir uygulama gerekir. Günümüzde firmalar bu işlemleri genellikle kameralı cihazlar ile yaparlar. Borulara uygun olarak kullanılan cihazlar içeri gönderilerek sorunlar tespit edilir. Sonrasında tıkanmaları çözmek için birçok yöntem uygulanır. Bunlar öncelikle kimyasallar ile temizlemedir. Sonrasında yeniden borular eski halinde daha sağlam bir şekle getirilir.

Kombi Petek Bakımı Nedir?

Evlerden bulunan Torbalı kombi petek bakımı    uygulamaları doğru yapılmalıdır. İşlemler uygun bir şekilde yapılmaz ise sorunlar sürekli tekrarlanır. Petek temizliği işlemleri genellikle şöyledir. Öncelikle kombinin tamamen çalışmayacak şekilde kapatılması gerekir. Sonrasın da sıhhi tesisat içindeki suyun boşaltılır ve temizlik işlemi başlar. Tahliye vanasını açılır ve sonra peteklerin olduğu borularla olan irtibatını kesilir. Petekler çıkarıldıktan sonra peteklerin içine tazyikli su gönderilerek temizlik sonlandırılır.
Sizler de evlerinizde veya işyerleriniz de su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kombi petek bakımı gibi sorunlar yaşıyorsanız işlerinizi danışmak için Güven Isı Tesisat sitesini inceleyerek tesisatlar ve tamiratlar konusunda yardım alabilirsiniz.