Sürdürülebilirliğin Kalbi Bu Zirvede Atacak!

featured

Şirketlerin çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında etkin rol almalarını sağlayarak, Türkiye’de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının gerçekleşmesi hedefine destek olmak misyonu ile 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye Kurumsal Sorumluluk Derneği önemli bir zirveye daha imza atıyor. 2 Şubat 2023’te, mekan sponsoru Zorlu PSM’nin destekleriyle ve Zorlu Holding’in katkılarıyla gerçekleşecek 14. Kurumsal Sorumluluk Zirvesi’nde birbirinden değerli konuşmacılar; “ Dönüşümün Şifreleri” ni konuşacak. Ayrıca Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına değer katan ülkemizin başarılı kuruluşları ödüllendirilecek.

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına Değer Katan Başarılı Kuruluşlar Ödüllendirilecek

2005 yılında kurulan ve şirketlerin çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında etkin rol almalarını sağlayarak, Türkiye’de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının gerçekleşmesi hedefine destek olma misyonu ile faaliyet gösteren Türkiye Kurumsal Sorumluluk Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı Nuran Aksu konuyla ilgili olarak; “Birlikte değer yarattığımız paydaşlarımızın güçlü desteği “Dönüşümün Şifrelerini” konuşmak üzere gerçekleştireceğimiz 14.Kurumsal Sorumluluk Zirvesi’nde ekosistemimizin en değerli aktörleri olan sivil toplum kuruluşlarını, “sorumlu” şirketleri, akademisyenleri, ekonominin inovatif gücü start-up’ları bir araya getiriyoruz. Zirvede ayrıca BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına değer katan ve bağımsız Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek olan başarılı kuruluşları ödüllendireceğiz. Bu vesile ile 14. Kurumsal Sorumluluk Zirvesi’nin gerçekleşmesine katkı sunan Mekan Sponsorumuz Zorlu PSM’ye, katkıları için Zorlu Holding’e ve diğer tüm destekçilerimize teşekkür ederim” Ifadelerine yer verdi.

2 Şubat 2023 Tarihinde, “Dönüşümün Şifreleri” temasıyla gerçekleşecek 14. Kurumsal Sorumluluk Zirvesi’nde yer alacak bazı panel ve panelistler ise şu şekilde;

 • TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Özgüden Özen Moderatörlüğündeki
  Sürdürülebilirlik İletişimi ve Medya Panelinde; Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi’nden Hakan
  Güldağ, Şeref Oğuz, Handan Sema Ceylan, Didem Eryar Ünlü
 • WE.Q. Consulting Yönetici Ortağı Doç Dr. Dicle Yurdakul Moderatörlüğündeki Sanat ve
  Sürdürülebilirlik Panelinde; Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova ve İKSV Genel Müdürü
  Görgün Taner
 • Akbank Sürdürülebilirlik Müdürü M.Feride Doğan Kızar Moderatörlüğündeki Yeşil
  Dönüşüm Panelinde; imeceLAB Direktörü Zeynep Çelik, Onarım Atölyesi Kurucusu
  Ekin Al, Village Capital Ekosistem Geliştirme Programı Sorumlusu Alper Güven, Toyi
  Kurucu Ortağı Gizem Kendik
 • Bahçeşehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Haluk Gürgen Moderatörlüğündeki Cinsiyet
  Eşitliği Panelinde; Egon Zehnder Kıdemli Ortağı Murat Yeşildere, Zorlu Holding İnsan
  Kaynakları Direktörü Zülal Öztürk Kaya, Kagider Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem
 • Dr. Sertaç Doğanay Moderatörlüğündeki Tech4Good Panelinde ise; Logo Yazılım
  CMO’u Begüm Arş Türk, IBM TCL’i Serdar Gere, Akbank Dijital Tasarım ve İnovasyon
  Başkan Yardımcısı Burcu Küçükünal ve Trendyol Sürdürülebilirlik ve KSS Takım Lideri
  Simge Abay yer alacak.     Zirvede ayrıca, ZENNA Araştırma Genel Müdürü Nuray Koçik, Sürdürülebilirlik ve İtibar Araştırma Sunumu, Prof. Dr. Bilge Uzun ise Sürdürülebilirlik ve Psikoloji başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.