Tartıştığı Komşusunun Üzerine Sıcak Su Döktü

Edirne'de bir vatandaş, yukarı gelen sigara dumanın nedeniyle komşusunu defalarca uyardı. Uyarılarının dikkate alınmamasına sinirlenen şahıs, eve giren komşusunun üstüne tencere ile kaynar su döktü. Yaralı komşu hastaneye kaldırılırken, saldırgan şahıs ve kızı gözaltına alındı.

featured

Edirne’de bir vatandaş, yukarı gelen sigara dumanın nedeniyle komşusunu defalarca uyardı. Uyarılarının dikkate alınmamasına sinirlenen şahıs, eve giren komşusunun üstüne tencere ile kaynar su döktü. Yaralı komşu hastaneye kaldırılırken, saldırgan şahıs ve kızı gözaltına alındı.

Meydan Mahallesi Su Terazisi İmaryolu Sokak’taki Dinler Apartmanı’nda meydana gelen olayda, apartmanın 1’inci katındaki dairede oturan Gündüz Ü.’nün evinde içilen sigaranın dumanı, iddiaya göre binanın havalandırma boşluğundan üst kattaki dairelere gitti.

UYARIDA BULUNDULAR

Üst kattaki komşular da sigara dumanının evin içine kadar girdiğini belirterek, Gündüz Ü.’den daha dikkatli olmasını istedi. Uyarıları dikkate almayan Gündüz Ü., aynı davranışı sürdürünce, komşulardan Ercan Yılmaz bir kez daha Gündüz Ü.’yü uyardı. Bunun üzerine iki komşu arasında tartışma çıktı. Tartışma komşuların araya girmesiyle büyümeden sonlandırıldı.

OLAY YERİNE EKİPLER SEVK EDİLDİ

Bir süre sonra, fırına ekmek almaya giden ve eve dönen Ercan Yılmaz’ın üstüne, Gündüz Ü., tenceredeki kaynar suyu boşalttı. Yılmaz’ın vücudunda yanıklar meydana geldi. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı Yılmaz, Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’ne götürülerek, tedaviye alındı. Yılmaz, komşusunu ile sigara içilmesi konusunda uyardığını belirterek, “Daha sonra fırına ekmek almaya gittim. Binaya girerken üzerime kaynar suyu boşalttı” dedi.

Polis, Gündüz Ü. ile kızını gözaltına alarak, olayla ilgili soruşturma başlatt