Tavuk Çiftliğine Yapılan Baskında Binlerce Lira Ceza Kesildi

Eskişehir'de ihbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, tavuk çiftliğine kuma baskını yaptı. Baskında kumar oynadığı tespit edilen 28 kişiye toplam 237 bin 412 lira idari para cezası uygulandı.

featured

Eskişehir’de ihbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, tavuk çiftliğine kuma baskını yaptı. Baskında kumar oynadığı tespit edilen 28 kişiye toplam 237 bin 412 lira idari para cezası uygulandı.

Eskişehir Jandarma Komutanlığı ekipleri Odunpazarı ilçesine bağlı kırsal Akpınar Mahallesi’nde C.M.?ye ait tavuk çiftliğinde kumar oynatıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. Savcılık talimatıyla çiftliğe yapılan baskında, iki demir kapı ile kapatılan bir bölmede kurulan masalarda 28 kişi kumar oynarken yakalandı.

BİNLERCE LİRALIK CEZA KESİLDİ

Kimlikleri tespit edilen 28 kişiye, kumar oynama suçundan 37 bin 408 lira, kapalı alanda sigara içmek suçundan 5 bin 470 lira, sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafe kuralını ihlal etmek suçundan 194 bin 264 lira olmak üzere toplam 237 bin 412 lira idari para cezası uygulandı. Tavuk çiftliği bahçesinde piknik yapmak için toplandıklarını belirten 9 kişiye ise sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafe kuralını ihlal suçundan toplam 62 bin 442 lira idari para cezası kesildi.

İŞ YERİ MÜHÜRLENDİ

Kumar oynatılan tavuk çiftliği Odunpazarı Belediyesi Zabıta ekiplerince mühürlenerek kapatıldı. Çiftliğin işletmecileri C.M. ve Ş.T. hakkında da ‘kumar oynatmak için yer ve imkan sağlamak, kumar oynatmak’ suçlarından adli soruşturma başlatıldı.