Tek Amaçları Elon Musk’ı Durdurmak Olan Kripto Para Uzmanları Elon Musk’a Karşı Kripto Para Geliştirdi

Sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla bazı kripto paraların değer kazanmasına sebep olan Elon Musk, bazılarının ise değer kaybetmesine neden olurken; dünyanın en zengin isimlerinden olan iş insanına bir grup kripto para uzmanından misilleme yapıldı. Musk'ın kripto para pazarını manipüle ettiğini belirten grup, yeni bir kripto para geliştirdi ve adını ise StopElon (Elon'u Durdur) olarak duyurdu.

featured

Sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla bazı kripto paraların değer kazanmasına sebep olan Elon Musk, bazılarının ise değer kaybetmesine neden olurken; dünyanın en zengin isimlerinden olan iş insanına bir grup kripto para uzmanından misilleme yapıldı. Musk’ın kripto para pazarını manipüle ettiğini belirten grup, yeni bir kripto para geliştirdi ve adını ise StopElon (Elon’u Durdur) olarak duyurdu.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla kripto para piyasasını adeta yönlendiren ve bazı kripto para birimlerinin değer kaybetmesine ve bazılarının da değer kazanmasına olanak sağlayan Elon Musk hiç beklemediği bir saldırıya maruz kaldı. Son dönemde Bitcoin’i eleştiren ve yeni bir kripto para geliştirebileceğinin sinyalini veren Elon Musk’ın piyasaya zarar verdiğini savunan bir grup kripto para uzmanı, yeni bir dijital kur geliştirdi.

“PİYASAYI MANİPÜLE EDİYOR”

Elon Musk’a karşı geliştirilen kripto paranın adı ise StopElon (Elon’u Durdur) olarak belirlendi. StopElon’un resmi açıklamasında, “Elon Musk, Twitter hesabıyla kripto para pazarını sorumsuzca manipüle etmekle sorumlu. İnsanların portfolyolarıyla şeker gibi oynuyor ve o kendini beğenmiş bir milyarder ve hep öyle kalacak. Buna yeter diyoruz. İşte bu sebeple Elon’u durdur (StopElon)” ifadesine yer verildi.