Tekirdağ’da Avcılar, 3 Gündür Mahsur Kalan Fransız Gezgini Kurtardı!

featured

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen olayda, domuz avına çıkan avcılar, maden sahasında mahsur kalmış bir Fransız gezgini fark ederek, onun hayatını kurtardı. Avcı Hüseyin Destegül, yaşadıkları şaşkınlığı “Kedi sesi diye gittik, sonra birinin şişe salladığını görünce yardımına koştuk.” sözleriyle aktardı.

Olayın Detayları

Yenice kırsalında domuz avına çıkan Hüseyin Destegül ve arkadaşı Erdi Toprak, maden sahasından gelen sesleri duyunca duruma hemen müdahale ettiler. İlk başta kedi sesleri sandıkları çığlıklara doğru ilerlediklerinde, çukurdan bir el fortunejack uzatıldığını fark ettiler. Maden sahası içerisinde mahsur kalmış olan Fransız gezgini gören avcılar, hemen jandarma, itfaiye ve sağlık birimlerini arayarak yardım talebinde bulundular.

Kurtarma Operasyonu

Yardım ekiplerinin hızlı müdahalesi sonucunda, yaklaşık 3 gündür maden sahasında mahsur kalan Fransız gezgini sağ salim kurtarıldı. Gezgin, yaşadığı korkutucu deneyimden sonra sağlık kontrolünden geçirildi ve bir süre dinlenmesi için fortunejack giriş güvende bir alana alındı.

Avcılar’ın Duyarlılığı

Hüseyin Destegül ve Erdi Toprak’ın duyarlılığı sayesinde, Fransız gezginin hayatı kurtarılmış oldu. Olay, avcıların ve yerel yardım ekiplerinin koordinasyonu ve hızlı hareket etmesi sayesinde mutlu sonla sonuçlandı. Avcılar, insan hayatının her şeyden önemli olduğunu ve doğadaki her türlü sese karşı dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.