Tekirdağ’da Bulunan Kimya Fabrikası Alevlere Teslim Oldu

featured

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir kimya fabrikasında çıkan yangın, alevlerin fabrikayı sarmasıyla birlikte söndürme çalışmalarını zorlaştırıyor. Yangında zaman zaman patlamalar yaşanıyor. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalışırken, polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki bir kimya fabrikasında yangın çıktı. Kimyasal variller büyük gürültüyle patlarken alevler kısa sürede tüm fabrikayı sardı. Patlamalar nedeniyle itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almakta zorlanıyor. Öte yandan polis ekipleri alevlerin diğer fabrikalara sıçrama ihtimaline karşı çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

KİMYA FABRİKASINDA YANGIN

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir kimya fabrikasında çıkan yangın, fabrikayı sardı. Gökyüzünü dumanların kapladığı yangında zaman zaman patlamalar yaşanırken itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

VARİLLERDEKİ PATLAMA EKİPLERİN İŞİNİ ZORLAŞTIRIYOR

Rüzgarın da etkisiyle yükselen alevler itfaiyenin işini zorlaştırırken çevre ilçelerden de yangını söndürmek için destek için ekipler yola çıktı. Diğer yandan kimya varillerinin patlaması da yangının boyutunu artırmaya devam ediyor. İtfaiye ekiplerinin yoğun söndürme çalışması devam ediyor.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Yangının diğer fabrikalara sıçrama ihtimaline karşı ekipler tedbirlerini arttırarak, fabrikanın etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı.