Tekliflerde Aşırı Düşük Olma Sorunu Nedir?

Aşırı düşük sorgulama yapılan tekliflerin belirlenen alt sınırın altında kalması durumudur.

featured

Aşırı düşük sorgulama yapılan tekliflerin belirlenen alt sınırın altında kalması durumudur. Bu durumda firmaların tekliflerinin geri çevrilmesi söz konusu olur. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya gelen firmalar için idare edici teminat süresi verilir. Verilen sürede firmalar aşırı düşük sorgulaması yaptırabilirler. Sürecin uzamaması adına işinde uzman kişiler ile bu hizmetten faydalanmak oldukça önemlidir.

Aşırı düşük savunma hizmetinden hızlı bir şekilde Teknik Savunma firması ile faydalanabilirsiniz. Firma hem uygun fiyatlar ile hem de güvenilir bir şekilde hizmet verir. Bu da firmanın birçok kişi tarafından tercih edilmesi adına büyük bir avantajdır.

Aşırı Düşük Teklif Yapmanın Zararları

Aşırı düşük teklif sorgulaması yapılmadan ihaleleri teklif sunulduğunda çeşitli sorunlar meydana gelir. Teklif sınır alt değerinin altında olduğunda aşırı düşük teklif olacağından dolayı kabul edilmez. Teklifin kabul edilmemesi firmalar için büyük bir sorundur teklifin hazırlanması sürecinde zaman kaybı yaşanır. Ayrıca ihalelerde istenilen sonucunu elde edilmemesi de mümkün olur. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak adına aşırı düşük teklif sorgulamasının yapılıp daha sonrasında ihalelere katılım sağlanması gerekir.

Teknik Savunma firması ihaleler için hazırlayacağınız dosyanın en iyi şekilde hazırlanmasını sağlar. Dosyayı hazırlarken sizlere herhangi bir zaman kaybı yaşamazsınız. Bu nedenle Teknik Savunma firmasından destek alarak ihalelere katılmak sizler için büyük bir avantaj olacaktır.