Telefonunu Değiştirirken Atladığı Detay Hayatını Kararttı!

featured

Denizli’de yaşayan Mehmet Demir, yaklaşık bir yıl önce eski telefonunu takas edip yeni bir telefon aldı. Ancak eski telefonundaki kişisel bilgileri, banka şifreleri ve internet bankacılığı bilgilerini silmeyi unutunca, başına büyük bir bela açtı.

Dolandırıcılar, Demir’in telefonundaki bu bilgilere ulaşarak cep telefonu numarasını kopyaladılar. Ardından, Demir’in bilgilerini kullanarak dört farklı bankadan büyük miktarlarda para çektiler ve hesaplar aracılığıyla farklı tarihlerde para transferleri gerçekleştirdiler. Sonuç olarak, Mehmet Demir yaklaşık 1 milyon liralık bir borçla karşı karşıya kaldı.

Bankalar, Demir’in borçlarını tahsil etmek için icra takibi başlattılar ve toplamda 15 icra dosyası açıldı. Bu zorlu süreçte, Demir’in yaşadığı sıkıntıların üzerine bir de boşanma süreci eklenince durum daha da karmaşık hale geldi.

Demir, yaşadığı bu zorluğu dile getirirken, diğer insanların aynı hataya düşmemesi için bir uyarıda bulundu. Eski telefonların satılmaması veya başkalarına verilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Kırın, atın ama vermeyin. Benim hayatım yandı, kimsenin hayatı yanmasın” dedi.

Dört farklı bankaya olan 1 milyon liralık borcuyla mücadele eden Demir, bu süreçte yaşadığı zorlukları anlatırken duygusal anlar yaşadı. Şimdi, evini ve ailesinden miras kalan 70 yaşındaki evini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade ediyor.

Mehmet Demir, telefonundaki bilgilere ulaşan hackerlarla hukuki bir süreç başlatmış durumda. Ancak yaşadığı bu olayın hayatına verdiği zararı geri almak zorunda olduğunu söylüyor.