Telegram Sosyal Ağlar İçinde Yerini Aldı      

Telegram her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla, popüler bir sosyal ağ durumuna ulaşmıştır. Rus programcısı, Pavel Durav tarafından geliştirilmiştir.

featured

Telegram her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla, popüler bir sosyal ağ durumuna ulaşmıştır. Rus programcısı, Pavel Durav tarafından geliştirilmiştir. Telegram çoklu program desteği sunan, oldukça güvenli bir programdır. Anlık sesli konuşma ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Telegram mobil ve masaüstü olmak üzere iki sürümü bulunmaktadır.

Whatsapp’a rakip olarak kurulan Telegram kullanıcılarına ücretsiz uygulama sunmaktadır. Telegram da bir kişiyle görüşme yapılabileceği gibi, birden fazla kişiyle de görüşme yapılabilir. Gruplar aracılığı ile bir anda, birden fazla kişiyle aynı anda görüşme imkanı sunmaktadır.

 

Telegram Nedir? 

Öncelikle Telegram’a telefon numarasıyla kayıt olunarak, kullanıcı ismi oluşturulur. Telegram’ a kayıt olunduktan sonra profilinizi oluşturabilir ve resim, görüntü, fotoğraf ekleyebilirsiniz. Profildeki isminizi farklı bir isimle değiştirebilirsiniz. Telegram müthiş teknolojisi sayesinde gizli mesajlaşma sunar. Teknolojisi gizliliği o kadar önemser ki, Telegram bile gizli mesajları göremez. Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform kullanıcılarına hızlı bir şekilde ulaşır.

Telegramda mesajların kendi kendini yok etme özelliği bulunmaktadır. Belli bir süre sonunda mesajlar otomatik silinir. Ayrıca son görülme özelliği kapatılabilir.    Telegram grupları çoklu görüşme imkanı taşıyarak, çok katılımlı bir sohbet programı oluşturur. Telegram grupları her konu üzerinde oluşturulabilir. Sohbet gruplarında, konu paylaşımı, PDF yüklenimi, resim, video, fotoğraf paylaşımı gibi uygulamalar sorunsuz bir şekilde paylaşılmaktadır.

Telegram Grupları Nasıldır?                                 

Telegram grupları, farklı alanlarda kurulabilir. Bir Telegram grubu sosyal ve farklı grup içeriğinde kurulabilir. Aktif katliamcılarla gruplarda sosyal paylaşımlar her zaman gerçekleşir. Mesela bir kitap PDF grubu, ücretsiz kitap hizmeti verebilir. Grubun üzerindeki bul veya arama sekmesiyle, istediğiniz kitaba ulaşabilirsiniz.

Telegram uygulaması kullanım olarak hem tabletlerde hem bilgisayarda ve hem de telefonda rahatlıkla kullanılabilir. Telegram gizliliği sayesinde, kullanıcılarını büyük oranda memnun etmeyi başarmıştır. Grup bul sitesi bu konuda uzman bilgi birikimine sahiptir. Telegram gruplarına girmek çok kolaydır. Bir arkadaşın daveti ya da paylaşılan linke tıklandığında anında giriş yapılır.

Telegram Grubu Nedir?                            

Telegram grupları belli bir konu veya sosyal bir olay için bir araya gelen topluluğu ifade eder. Bu gruplar çeşitli hobi, sanat, müzik grupları olabileceği gibi, haber, kültür sanat, siyaset, yemek, iş ilanları ve gazete haberleri gibi gruplarda olabilir. Bu gruplara üye olmak için herhangi bir şart aranmaz. Telegram grup linkleri tıklanarak hemen gruba giriş yapılabilir. Gruplarda paylaşımlar aktif bir şekilde hemen gelmeye başlar.

Eğer Telegram gruplarına arkadaşlarınızı dahil etmek istersiniz, Telegram grup linkini paylaşarak, arkadaşlarınıza davet gönderebilirsiniz. Telegram grup linkine tıklayan yakınlarınızda gruba hemen dahil olur. Bu sayede gruba dahil olan tüm arkadaş ve yakın çevrenizle iletişim kurabilirsiniz. Hangi gruplara nasıl dahil olacağınızı hemen kestiremeyebilirsiniz. Bu konuda yardım almak çok iyi bir çözüm olacaktır. Grup bul bu konuda tüm uzmanlığı ile size yardımcı olacaktır.