THE GRAND TARABYA OTEL MUTFAK EKİBİNİ GENİŞLETİYOR

featured

Yüzyıllık konukseverlik mirasını çağdaş bir hizmet anlayışı ile bütünleştiren The Grand Tarabya Oteli, pandemi sonrası kapılarını yeniden açmasıyla birlikte mutfak ekibini de sektörün öncü isimleriyle güçlendiriyor.

 

Otelin tüm yeme-içme faaliyetlerinin sorumluluğu, executive şef Aydın Sevindik’e teslim edildi. Sektöre 1990’ların başında giren ve Çeşme’de otelciliğe başlayan Sevindik, yıllar içinde chef de partie ve sous chef görevlerini üstlenerek deneyim edindikten sonra, 2010 yılında Alaçatı Beach Resort’ta ilk executive şef pozisyonunu aldı. The Grand Tarabya ailesine katılmadan önce, Kıbrıs’ta bulunan Ambassadeurs Hotel & Casino Kyrenia bünyesinde dört yıl aynı görevi üstlenen şefin Litvanya’dan Myanmar’a değişik ülkelerde edindiği uluslararası mutfak deneyimleri bulunuyor.

 

Pasta şefi olarak The Grand Tarabya ekibine katılan İrfan Demir ise, kariyerini pasta şefi yardımcısı olarak The Ritz Carlton Oteli’ne taşıdıktan sonra, Hyatt Rgency Ataköy’de pasta şefi pozisyonuna yükseldi. The Grand Tarabya Oteli’ndeki görevine atanmadan önce Mövenpick Hotel Golden Horn’da çalışan Demir’in farklı yurtdışı deneyimlerinin yanı sıra, İspanya’da aldığı özel bir çikolata eğitimi de bulunuyor.  Şef İrfan Demir tüm deneyimini Cafe R.E.A.D, The Brasserie ve brunch menülerinin tatlı bölümlerine yansıtıyor.

 

 

EDİTÖRE BİLGİ:

The Grand Tarabya Oteli

Büyük Tarabya Oteli’nin yüzyıllık mirası üzerine modern bir yaklaşımla tasarlanan The Grand Tarabya, Türk konukseverliğiyle küresel standartları birleştiren benzersiz bir deneyimin kapılarını aralıyor. İstanbul’un ilk 5 yıldızlı otellerinden biri olan Büyük Tarabya Oteli, bugün de konaklama alanında benzersiz lokasyonu, bahçe, marina ve Boğaz manzaralı oda ve süitleri, uzun dönem konaklamalar için ideal olan servis apartmanları ile, lezzet severler için ise Cafe R.E.A.D, The Brasserie Restaurant, Diba Bar ve lobi katındaki T- lounge ile hizmet veriyor.

Gerek Therapia Spa gerekse her biri adını Boğaziçi’nin semtlerinden alan toplantı odaları ve muhteşem düğünlere ev sahipliği yapmış balo salonunun yanı sıra tüm etkinlik temaları ile gerçek Boğaziçi kültürü The Grand Tarabya’da yaşamaya devam ediyor.