Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır

Hemen hemen hepimizin başına gelebilen bu tür tatsız durumlarda aklımızda beliren tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabını ararız.

featured

 

Evde Tıkalı Tuvalet açma işlemi tıkanıklığın büyüklüğüne göre giderin daha da tıkanmasını sağlayabilirsiniz ve bu çok daha kötü bir durum demektir. Profesyonel bir tesisat servisi çağırmanız en doğru karar olacaktır. Klozetler ve tuvaletler, tepmeleri önlemek amacıyla bir çıkış noktasına sahiptir.

Alaturka ve Klozetlerin içerisinde bir miktar su bulunmaktadır. Bu su oluşan kötü kokuyu ve haşerelerin gelmesine engel olmaktadır.

Bu durumlarda genellikle robotla tuvalet açma işlemi uygulanır. Alaturka tuvaletlerde pompa ile basınç uyguladığınız taktirde tıkanıklığı ortadan kaldırmanız bir nevi mümkün olabiliyor ancak bu durum klozetli tuvaletde maalesef mümkün değildir.

Tıkanmış bir tuvalet bulunduğu alana yaydığı kötü koku ile rahatsızlık yaratmasının yanı sıra, sağlık açısından da çok ciddi tehditler üretir. Bu kokuyu solumamak çok önemlidir uzun süre bu havaya maruz kalmak insan sağlığını ciddi derecede tehdit etmektedir. Bunun önüne geçmek için tuvalet tesisatının ve tuvaletin temiz tutulması gerekmektedir.

Onur Tesisat Servisi, profesyonel ekip ve son teknoloji cihazlarla tuvalet açma konusunda İstanbul avrupa yakasına hizmet vermektedir. Firmamız, İstanbul, Avrupa Yakası’ndaki tüm ilçelere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Her zaman müşteri odaklı çalışan firmamız sizler için burada. Uzman kadrosu ve sizlere güler yüzlü hizmeti ile her zaman tercih edilen firmalardan olmuştur.

Uzun yıllardır tıkalı tuvalet açma işlemini kırmadan ve dökmeden gerçekleştiren sektörün nabzını tutan firmamız kalite, fiyat ve hız üçlüsünde önde gelen isimlerden olmuştur.

Tuvalet tıkanıklığı, tıkanıklık sorunları her an her yerde karşınıza çıkabilen kötü durumlardan biridir. Bu durumda 7/24 hizmet sunan firmamız sizlere anında hizmet vermektedir. Akla ilk gelen sorular şunlar;

Tuvalet açma servisini nerede bulucağım şimdi?
Hemen yakınınızdayız anında 7/24 hizmet veren firmamız hızlı bir şekilde servis çıkarmaktadır.

Tuvalet tıkanması nasıl giderilir?

Bu gibi durumlarda öncelikle panik yapmamak gerekir. Bu gibi durumların yaşanmaması için tuvalet tıkanıklığı oluşturacak çeşitli cisimleri veya maddeleri tuvalet giderlerine atmamız gerektiğini unutmayalım. Sorunu çözemezseniz kesinlikle beklemede tıkanıklık açma ustası çağırmanız gerekmektedir.

Öncelikle ellerinize eldiven takıp uzun kollu bir kıyafeti tercih etmeniz gerekir. Tıkalı tuvaleti açmak için yapılması gereken ilk şey sadece bir kere sifonu çekmek ya da bir kova dolusu suyu bir kerede boşaltmaktır. Birden fazla çekilen sifon ya da dökülen su, tuvaletin taşmasına sebep olabilir. Sifonu çektikten ya da suyu döktükten sonra dikkat etmeniz gereken husus, tuvaletin hangi hızla aktığıdır. Eğer tuvaletteki su hızlıca akıp gidiyorsa tıkanıklık yakın mesafede demektir, eğer bir süre sonra yavaş akmaya başlıyorsa tıkanıklık daha uzak bir mesafede demektir.

Evde yaptığınız uygulama sonuçlarında bazen problem daha kötü bir durum oluşturur. Yüzeysel tıkanıklıklara evde kendi kendinize çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Fakat daha derinde oluşan tıkanıklıklar için profesyonel destek alınmalıdır. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları sanılandan daha uygundur.

Genellikle tıkanıklık acma işlemi kolay değildir. Çözmeye çalıştıkça cisim veya tıkayan maddeyi daha fazla aşağıya gönderebilirsiniz.

 Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Sorusuna en net cevap ise uzman kişilerin olağan dışı durumlarda yardımına başvurmaktır. Tıkanıklık sorunundan gün içerisinde hemen kurtulmanız iyi olacaktır. Bir firma ile iletişime geçerek problemin tekrar etmediğinden emin olabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini son derece önemseyen firmamız 7/24 hizmet vermektedir. 7/24 bizi arayabilirsiniz, tuvalet açma ve tuvalet tıkanıklığı açma hakkında aklınıza takılan tüm sorularınızı tesisat ustalarımıza iletebilirsiniz.

Tıkanıklık Giderme Yolları

  • Tuvalet tıkanıklığını açmak için ilk olarak ihtiyaç duyacağınız alet sağlam ve kaliteli bir tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanırken klozetin ya da tuvaletin içinde su olup olmadığını kontrol edin. Pompanın iyi çalışması için tuvalette su olması gereklidir.

 

  • Eğer klozet ya da tuvaletteki tıkanıklık daha uzak bir mesafede ise, öncelikle ince tel elbise askısını düğüm yerinden çözerek ucuna fazla kalın olmayan bir bez bağlayın. Ve daha sonra askıyı klozetin ya da tuvaletin içine sokarak ileriye ve geriye doğru hareket ettirin ve tıkanıklığın olduğu yeri tespit edip açmaya çalışın.

 

 

  • Eğer yaptığınız işlem ile açılmadı ise ve doğal yöntemlerle açmayı tercih ediyorsanız, 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökün. Dökmüş olduğunuz bu karışımı yaklaşık 2 ya da 3 saat kadar bekletin. Burada hatırlamanız gereken tek konu, sirke ve karbonat karışımının sadece organik cisimlerin yaptığı tıkanıklıkta erimesini sağlayarak açılmasını gerçekleştirmesi olacaktır. Hala açılmadı mı?

 

  • Peki, o zaman son çare olarak kimyasal açıcılardan faydalanabilirsiniz. Kimyasal açıcılar yöntemi, tuvalet kağıdı, hijyenik pet, saç ve izmarit kalıntılarını eritmekte etkili olacaktır. Yalnız kimyasal tuvalet açıcıyı birkaç saat ya da bir gece boyunca klozetin ya da tuvaletin içinde bekletmelisiniz. Bu süre boyunca tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ayrıca tuvalet açıcının çıkardığı koku ve hava kesinlikle solunmamalıdır. Eğer tuvaletiniz hala açılmadı ise sorun sandığınızdan daha büyük demektir. Bu durumda ise bu işi yapan uzman bir kişiden destek almanız gerekiyor.