Tiktok İndir

featured

 

TikTok uygulaması son yılların en yoğun şekilde tercih edilen sosyal medya araçları arasında dikkat çekmektedir. Daha önce Musically adıyla Asya Kıtası’nda piyasaya sunulan bir sosyal medya uygulaması olan TikTok video paylaşma ve oluşturma işlemleri ile birlikte canlı yayın imkanı da sunmaktadır.

2016 senesinde piyasaya sürülmüş olan ve Asya bölgesinde kısa video platformu açısından lider konumda olan uygulama kısa süre içerisinde dünyaya yayılmıştır. Kısa süreli müzik içerikli videolar bağlamında en hızlı büyüyen uygulama olarak bilinmektedir. 14 Eylül 2016 tarihinde yayınlanmış olan TikTok Android ve iOS altyapısına sahip cihazlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yaklaşık 34 dil kullanımına olanak tanıyan TikTok kullanıcılarına dans, oyunculuk, komedi ve müzikal gibi türler başta olmak üzere pek çok alanda kısa videolar üretme imkanı sunmaktadır. Yaklaşık 150 ülkede 1 milyar kullanıcısını geçtiği bilinmektedir. TikTok uygulaması son yılların en dikkat çeken sosyal medya içerikleri arasında yer almakla birlikte her geçen gün takipçi sayısı artış göstermektedir.

TikTok Sosyal Medya

 

TikTok sosyal medya  kapsamında diğer bazı sosyal medya araçlarından çok daha sonra gündeme gelmekle birlikte pek çok açıdan popülerliğini korumaktadır. 2016 senesinde Çin’de farklı bir isimle piyasaya sürülmesinin ardından; 2017 senesinin Eylül ayında Endonezya’da yayılmaya başlamış ve uluslararası pazara daha uygun olması amacıyla uygulamanın ismi Tik Tok olarak değiştirilmiştir. 23 Ocak 2018 tarihinde TikTok uygulaması Tayland ülkesinde uygulama marketlerde ücretsiz şekilde indirilen mobil uygulamalar listesinde 1. sıraya yükselmiştir.

Şubat 2018 tarihinde uygulama müzikten para kazanabilmek için bir ortaklık uygulaması başlatmıştır. Özellikle dudak senkronizasyonu, komedi, dans ve konulu kısa içerikler hazırlanmasına olanak tanıyan TikTok uygulaması her geçen gün güncellemelerle farklı içerikler üretmektedir. Son olarak video içeriklerinin saniyesinde uzatmaya giderek daha uzun içerikli videolar hazırlanmasına olanak sağlamıştır.

TikTok uygulaması başta olmak üzere günümüzde internet mecralarında en çok dikkat çeken içerikler arasında yer alan sosyal medya alanları her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşarak etkin bir iletişim ağı vazifesi görmektedir. TikTok indirmek için İndirgeek uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

Tiktok indir