Togg, Fatih Altaylı’nın Katılacağı Etkinliğin Sponsorluğundan Çekildi

featured

Togg, 6-10 Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Brand Week İstanbul” etkinliğine sponsor olmuştu. Ancak, etkinliğin tanıtımında Gazeteci Fatih Altaylı’nın yer alması tepkilere neden oldu. Bazı kişiler, Togg’un Altaylı’ya sponsor olduğunu iddia etti. Bu gelişmelerin ardından Togg, sponsorluk kararını gözden geçirdi.

Togg: “Tartışmalara Konu Olmasına İzin Veremeyiz”

Togg’dan yapılan resmi açıklamada, “Marka ve ürünlerimizi pazarlama erisbet profesyonelleriyle buluşturmak amacıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan bir etkinlikte ‘kurumsal sponsor’lardan biri olarak yer alma kararı almıştık. Ancak bazı mecralarda, etkinlikte yer erisbet giriş alma şeklimizin amacı dışında tartışmalara konu olması ve markamıza zarar vermesi üzerine bu organizasyondan çekilme kararı aldığımızı bildiririz.” denildi.

Fatih Altaylı: “Parasal Bir Karşılık Almıyorum”

Gazeteci Fatih Altaylı da konuyla ilgili açıklama yaparak, “Ben o etkinlikte geçen yıl da bir panelde yer aldım. O zaman da Togg sponsoruydu. Bu işten para falan almıyorum. Togg’un sponsorluğundan gelen paradan benim cebime 5 kuruş bile girmiyor.” şeklinde konuştu.

Bu gelişmeler, Togg’un sponsorluk kararını yeniden değerlendirmesi ve organizasyondan çekilmesiyle sonuçlandı.