Trabzon’un Gururu; Ali Çil

Başarılı ve prestij sahibi bir spor muhabiri olarak Ali Çil, sektördeki popülerliğini korumaktadır.

featured

Başarılı ve prestij sahibi bir spor muhabiri olarak Ali Çil, sektördeki popülerliğini korumaktadır. İş hayatına bilişim sektöründen atılarak gazeteciliğe ve muhabirliğe kadar ilerlemiştir. Günümüzde kendi açmış olduğu haber sitesinde de çeşitli spor haberlerinin içeriklerini üretmektedir. Bu bakımdan yazarlık da yaptığı söylenebilir. Ayrıca haberTS.com sitesini oluşturarak günümüze kadar aktif şekilde ilerlemesini sağlayan da kendisidir.

Bilişim sektöründen haberciliğe geçmesinin en büyük nedenlerinin başında Trabzon Spor gelmektedir. 1987 yılında doğmuş olan Ali Çil, aslen İstanbullu olsa da Trabzon’a ve Trabzon Spora büyük hayranlık beslemektedir. Küçük yaştayken tanıştığı Trabzon için kendi memleketi şeklinde nitelendirmektedir.

En Objektif Haber Yazıları İçin Ali Çil’i Takip Edebilirsiniz

Henüz 11 yaşında kendi internet sitesini açma başarısını kaydeden Çil, haber yazarlığında da başarısını kanıtlamaktadır. Bu bağlamda İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında oldukça fenomen bir hesaba sahiptir. Ali Çil’in yaptığı paylaşımlar ve çalışmalar binlerce kişi tarafından etkileşim almaktadır. Üstelik tüm etkileşimler de Çil’in sıkı takipçilerinden ve sevenlerinden gelmektedir.

Sosyal medyadaki aktif rolü ve spor muhabirliği ile Çil fazlasıyla bilinen gazetecilerden biridir olmuştur. Özellikle de İnstagram ve Twitter üzerinden kendisini takip ederek tüm çalışmalarını görüntüleyebilirsiniz. Bunun dışında 2008 yılında açmış olduğu haberTS.com sitesi de bir hayli kişi tarafından yoğun ilgiyle karşılanmaktadır. Site içerisinde Ali Çil’in spor haber yazıları yer almaktadır.

Ali Çil’in Sosyal Medya Hesapları;
Twitter: https://twitter.com/61alicil
Instagram: https://www.instagram.com/61alicil/