Türk ve Katar Badmintoncuları Antrenmanlarda Buluşuyor

featured

Türkiye ve Katar Badminton Federasyonları Arasında Ortak Kamp Düzenleniyor

Türkiye Badminton Federasyonu, Türkiye ve Katar arasında ortak bir antrenman kampı düzenlendiğini duyurdu. 31 Aralık Pazar gününe kadar sürecek olan çalışmalar, Türkiye’den 8’i kadın ve 7’si erkek olmak üzere toplam 15 sporcu ile Katar’dan ise 4’ü kadın ve 6’sı erkek olmak üzere toplam 10 sporcuyla gerçekleştirilecek.

Gelişim Değerlendirmesi ve Gelecek Döneme Yönelik Antrenmanlar

Ortak kampın amacı, sporcuların seviyelerini değerlendirmek ve gelişimlerini takip etmektir. Ayrıca gelecek döneme yönelik antrenmanlar da yapılacaktır. Bu kamp, Türk ve Katar badmintoncuları arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Katar Milli Takımının Takdiri

Kampın başantrenörü olan Katar Badminton Milli Takımı’nın Malezyalı antrenörü Muhammed Syawal, Avrupa 17 Yaş Altı Badminton Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan 2008 doğumlu Türk sporcular hakkında olumlu konuştu. Syawal, genç sporcuların son dönemdeki gelişimlerinin çok iyi olduğunu ve özellikle 17 yaş altı takımının rakiplerinden bir yaş küçük olmalarına rağmen Avrupa 2’ncisi olduklarını vurguladı.

“Bu sebeple yeni jenerasyon badmintoncularımızı buraya getirme kararı aldık. Türkiye ile Katar arasındaki bu kampların çoğalmasını istiyoruz” diyen Syawal, Türkiye ve Katar arasındaki badminton kamplarının daha sık düzenlenmesini temenni etti.