Türkçe Portekizce Çeviri

 

 

Her yere verilen Türkçe Portekizce çeviri hizmeti için doğrudan teslimatın yanı sıra e-posta, faks, kurye, hızlı kargo gibi iletişim şekilleri kullanılır. Çeviri belgesinin teslimat şekli fiyatlandırmada belirleyici rol oynar. En uygun fiyatlı teslim şekli doğrudan teslimdir. Çevirinin uygun fiyatlı olmasının yanı sıra kaliteli olması da önemlidir. Bunun için Portekizce başta olmak üzere tüm dillerde tercümenin profesyonel düzeyde yapıldığı tercüme bürolarına öncelik verilir.

 

Dünya genelinde yaygın şekilde ana dil olarak konuşulan Portekizce Hint Avrupa dil ailesindendir ve Latin yazı sistemini kullanır. Portekiz’in eski sömürgeleri arasında yer alan Brezilya’da kullanılan dil Güney Amerika’da lider konumdadır. Diğer diller ile kıyaslandığında Portekizce Türkçe çeviri için talep biraz daha azdır. Dilin konuşulduğu ülkelerde şive açısından farklılıklar vardır. Bu farklılıkları bilmek ve çeviriyi kusursuz şekilde yapabilmek için tercümanın deneyimli olması gerekir. İşinde profesyonel tercümanlar tarafından gerçekleşen tercümelerde metnin özüne bağlı kalınarak tercüme tamamlanır. Her bir cümle hedef dile eksiksiz olarak geçirilir, anlam kayması önlenir.

 

Portekizce Türkçe Çeviri Hizmeti

İlk olarak Portekiz Kralı Kral Denis tarafından 1290 yılında resmi dil olarak ilan edilen Portekizce dilinde 2008 yılında harf eklemeleri yapılmıştır. Güncel haliyle kullanılan dilde hazırlanmış çok sayıda metin ve belge vardır. Bunların anlaşılabilmesi için Portekizce Türkçe çeviri hizmetine sıklıkla ihtiyaç duyulur. En çok içerik yayınlanan kaynaklar arasında makaleler, web siteleri, edebi metinler, katalog, kullanım kılavuzu, vekaletname gibi içerikler yer alır. Her bir belge için Portekizce diline hakim uzman tercümanlar görev alır. Çevirinin kusursuz olması için önceden planlama yapılır ve her bir metin zamanında teslim edilecek şekilde çevrilir. Metinlerde isteğe bağlı olarak acil teslimat da yapılarak tercüme kısa sürede tamamlanabilir.