Türkiye’den Modern Pentatlon’da Altın Madalya!

featured

İlke Özyüksel Mihrioğlu, Kahire’deki Yarışta Birinci Oldu

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, başkent Kahire’de düzenlenen Modern Pentatlon Olimpik Sıralama Yarışı’nda kadınlar finali tamamlandı. Yarış sonucunda İlke Özyüksel Mihrioğlu, 1441 puanla birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Eskrim, Binicilik, Yüzme, Koşu ve Atış Etaplarından Zaferle Çıktı

İlke Özyüksel Mihrioğlu’nun zaferi, eskrim, binicilik, yüzme, koşu ve atış etaplarında gösterdiği üstün performansa dayanıyor. Bu beş disiplinin sonunda toplamda 1441 puan toplayan İlke, yarışın galibi oldu. Bu başarıyla İlke, Kırgızistan’da yapılan 2023’ün son olimpik sıralama yarışının ardından Mısır’da da birinci sırayı elde etmiş oldu.

İpek Akşin 17. Sırada Yer Aldı

Finalde yarışan bir diğer milli sporcu İpek Akşin ise 1010 puanla yarışı 17. sırada tamamladı. İpek, kendisinin yanı sıra Türk sporunun da gururu olan İlke’nin başarısını kutladı.

İlke Özyüksel Mihrioğlu’nun altın madalya kazandığı bu yarış, Türkiye’nin Modern Pentatlon alanında bir kez daha başarı elde ettiğini gösterdi. Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, İlke Özyüksel Mihrioğlu’nu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.