Türkiye’nin Dört Bir Yanında 29 Ekim Kutlamaları Büyük İlgi Gördü

featured

Cumhuriyetin 100. yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye genelinde coşkuyla kutlandı. Ülkenin dört bir yanında düzenlenen etkinliklerle bayram sevinci yaşandı.

İstanbul: İstanbul Boğazı, tarihi anlara tanıklık etti. Solotürk ve Türk Yıldızları’nın gösteri uçuşu ile başlayan etkinlikler sonrasında 100 savaş gemisinin geçişi gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 19.23’te 100. Yıl Hitabı’nı gerçekleştirdi. Hitabın ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde dron, havai fişek ve ışık gösterileri yapıldı.

Ankara: Başkentte, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü dolayısıyla Kumrular Caddesi’nden Anıtkabir’e meşaleli yürüyüş yapıldı. Binlerce vatandaş, Ata’yı görmek için akşam saatlerinde Anıtkabir’e akın etti.

Antalya: Antalya’da fener alayı coşkusu yaşandı. Ünlü rap sanatçısı Sefo’nun konseriyle kutlamalar doruğa çıktı. 500 dron ile gerçekleştirilen muhteşem gösteri büyük beğeni topladı.

İzmir: İzmir’de etkinlikler kapsamında Şarkıcı Kenan Doğulu, Kültürpark’ta konser verdi.

Diğer Şehirler: Hakkari, Isparta, Muğla, Balıkesir, Şanlıurfa, Gümüşhane, Van, Düzce, Zonguldak, Şırnak, Sakarya, Amasya, Batman, Kars, Mardin gibi birçok şehirde fener alayları, bayrak yürüyüşleri ve gösteriler düzenlendi. Her yerde Türk bayrakları ve meşalelerle coşkuyla kutlamalar gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü coşkusu, Türkiye’nin dört bir yanını sardı ve binlerce vatandaşın katılımıyla unutulmaz anılara sahne oldu.