Tuzla Belediyesi’nden örnek hareket! Yüz yüze eğitim öncesi ihtiyaç sahibi ailelere destek olundu

Tuzla Belediyesi'nden örnek hareket! Yüz yüze eğitim öncesi ihtiyaç sahibi ailelere destek olundu
Tuzla Belediyesi'nden örnek hareket! Yüz yüze eğitim öncesi ihtiyaç sahibi ailelere destek olundu

Tuzla Belediyesi, uzun bir aradan sonra okula başlayacak çocukların çantasız ve kırtasiye malzemesiz kalmaması için özel bir kampanya başlattı. “Gelecek Seninle Güzel” sloganıyla başlatılan kampanyaya Tuzlalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bağışçıların destekleri ile toplanan okul çantaları, defter, kalem, silgi, boyama kitabı, kalem kutusu, beslenme çantası gibi kırtasiye malzemeleri Gönül Elleri Çarşısı Kadın Kent Gönüllüleri tarafından özenle hazırlanarak ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırıldı.

Tuzla'da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek kampanya

“ÇOCUKLARIMIZIN MADDİ VE MANEVİ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK”

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Pandemi sonrasında okulların açılıyor olması bizleri gerçekten heyecanlandırıyor. Çocuklarımızın yine yüz yüze eğitimin yapılabileceği bir döneme giriliyor olması, sadece bilgi ile değil sosyalleşmeleri açısından da çok kıymetlidir. Yüz yüze eğitimin başlayacak olması biz yerel yönetimleri de farklı bir şekilde heyecana itti. Hem fiziki şartlar açısından okulların hazırlanması, hem eğitim materyalleri ile beraber eğitimin daha kaliteli bir noktaya getirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz çalışmalar, aynı zamanda bütün çocuklarımızın maddi ve manevi bütün ihtiyaçlarını karşılayacak olan Gönül Elleri Çarşımızın yapmış olduğu çalışmalar ile eğitime hazır bir Tuzla ile eğitim öğretime başlıyoruz” dedi.

Tuzla'da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek kampanya

“ŞEHİT, GAZİ VE DEZAVANTAJLI KESİMLERİN ÇOCUKLARINA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

“Yardım meleği gibi çalışan Kadın Kent Gönüllülerimizin hep birlikte yapmış olduğu bir çalışmada, pandemi öncesinde yapmış olduğumuz çanta, defter, kalem ve kıyafet yardımlarının bu dönemde de eğitim materyallerinin yardımı konusunda mağdur ailelerimize destek olacağız.” diyen Yazıcı, şöyle devam etti:

“Çocuklarımızın eğitim ve öğretiminin yeni bir çanta alma heyecanını, maddi durumu iyi olsun olmasın her zaman çocukları heyecanlandırır. Çanta heyecanı ile defter, kalem, boyama kitabı ile birlikte yeni eğitim öğretim yılına başlayıp başarılı gençlerin yetişmesi için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle mağdur ailelerimizin çocuklarının çanta defter kalem yardımlarımız yapılırken tabi ki şehit ve gazilerimizin çocuklarına ve bütün dezavantajlı kesimlerin çocuklarına yardım etmeye çalışıyoruz. Onlar bizim çocuklarımız. Onları seviyoruz” dedi.

Tuzla Belediyesi'nden örnek hareket! Yüz yüze eğitim öncesi ihtiyaç sahibi ailelere destek olundu