Üç Kardeşin Bilişim Vadisi’nde Geliştirdiği Oyunlar 177 Ülkede Popüler Oldu

featured

Bilişim Vadisi’nde faaliyet gösteren ve üç kardeş tarafından kurulan dijital oyun stüdyosu, geliştirdiği oyunlarla dünya çapında büyük bir başarı elde ediyor. Bu oyunlar, ABD, Çin, Hollanda, ve Fransa gibi 177 ülkede oynanıyor.

Stüdyonun kurucuları arasında yer alan 24 yaşındaki Havva Nur, İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunu, 23 yaşındaki Şevval ise İstanbul Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu. 19 yaşındaki İclal ise Aydın Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü öğrencisi. Bu üç kardeş, 2020 yılında Happy Crab adlı stüdyolarını kurarak yazılım, kodlama ve yapay zeka teknikleri kullanarak oyunlar geliştirmeye başladılar.

Happy Crab, oyun geliştirmeyi bir sanat olarak gören bu genç ekibin çalışmalarını içeriyor. Bu kardeşler, Bilişim Vadisi’nde yer almanın kendilerine teknoloji tabanlı şirketlerle tanışma ve işbirliği yapma fırsatı sağladığını belirtiyorlar.

Stüdyonun portföyünde her yaşa hitap eden oyunlar bulunuyor ve bu oyunlar dünya genelinde 60 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşmış durumda.

Stüdyonun kurucularından Havva Nur Solhan, kardeşleri Şevval ve İclal ile birlikte mobil oyun alanında geliştiren ve yayınlayan stüdyolar arasında yer almayı hedeflediklerini ve devlet desteklerinden yararlanarak 2020 yılında Bilişim Vadisi’nde şirketlerini kurduklarını belirtiyor.

Solhan, Bilişim Vadisi’nin firmalara sunduğu marka tanıtımı, etkinlikler ve mentorluk gibi faydaları vurguluyor ve özellikle diğer firmalarla kolay iletişim kurma imkanı tanıdığını ifade ediyor.