UEFA Avrupa Ligi Grup Aşaması Tamamlandı: İşte Son Durum

featured

West Ham, Brighton Hove Albion, Rangers ve diğerleri doğrudan son 16 turuna yükseldi

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci en büyük organizasyonu olan UEFA Avrupa Ligi’nde grup aşaması dün oynanan maçlarla tamamlandı. Grup aşamasında West Ham, Brighton Hove Albion, Rangers, Atalanta, Liverpool, Villarreal, Slavia Prag ve Bayer Leverkusen, lider olarak son 16 turuna doğrudan yükseldi.

İkinci sıradaki takımlar Şampiyonlar Ligi’nden gelen ekiplerle eleme turunda karşılaşacak

UEFA Avrupa Ligi’nde ikinci sırayı alan takımlar ise Şampiyonlar Ligi’nde gruplarını üçüncü sırada tamamlayan takımlarla eleme turunda karşılaşacak. Bu takımlar UEFA Genel Merkezi’ndeki kura çekiminde eşleşecekler.

Galatasaray da kura çekiminde yer alacak

Şampiyonlar Ligi’nde A Grubu’nu üçüncü sırada tamamlayarak Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanan Galatasaray da kura çekiminde yer alacak.

Eleme turu play-off kura çekimi 18 Aralık’ta yapılacak

UEFA Avrupa Ligi eleme turu play-off kura çekimi 18 Aralık Pazartesi günü İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde yapılacak. Kura çekiminde aynı ülkenin takımları birbirleriyle eşleşemeyecek.

Eşleşmelerin ilk maçları 15 Şubat’ta oynanacak

İki ayak üzerinden oynanacak olan karşılaşmaların ilk maçları 15 Şubat’ta, rövanş müsabakaları ise 22 Şubat’ta yapılacak. Rakiplerine üstünlük sağlayan takımlar bir üst tura yükselecek.

Son 16 turu kura çekimi 23 Şubat’ta gerçekleşecek

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu kura çekimi ise 23 Şubat’ta yapılacak. Takımlar, son 16 turu eşleşmeleri için kura çekimi sonucunda belirlenecek.