Ukrayna’da Bulunan Mühimmat Deposu Patlatıldı

featured

Ukrayna’nın farklı bölgelerinden ölüm ve şiddet haberleri gelmeye devam ediyor. Ukrayna’nın Vinnytsia kentinde bulunan mühimmat deposunda patlama meydana geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’a özel askeri operasyon başlattıklarını duyurdu. Harekatın Donbas’a özel olmadığı ve Ukrayna geneline yayıldığı ifade edilirken, çok sayıda şehirden gelen patlama ve siren sesleri de haberleri doğrular nitelikteydi. Savaşın resmen başladığını ise her iki ülkeden gelen acı bilanço bilgileri gözler önüne serdi.

50 RUS ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ, 6 RUS UÇAĞI VURULDU

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ülke topraklarını savunacaklarını açıklayıp sıkıyönetim ilan etti. Rus ordusunun saldırılarına karşılık vereceklerini belirtti. Yetkililer, Ukrayna askerinin 50 Rus askerini öldürüldüğünü ve 6 Rus uçağının düşürüldüğünü açıkladı.

40 UKRAYNA ASKERİ ÖLDÜ, ONLARCASI YARALI

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı danışmanı ayrıca 40 Ukraynalı askerin öldüğünü, onlarca askerlerinin de yaralandığını duyurdu. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski de yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında yaralılar için kana ihtiyaç duyduklarını belirtip, “Lütfen kan bağışında bulunun” dedi.

MÜHİMMAT DEPOSUNDA PATLAMA

Öte yandan Ukrayna basınında yer alan haberlere göre, Rus işgali sonucu Ukrayna’nın Vinnytsia kentinde bulunan mühimmat deposunda patlama meydana geldi. Patlama sonrası Ukrayna askerlerinin yaralandığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA UKRAYNA ASKERİ YARALANDI

Ajanslar patlamanın ardından bölgenin tahliye edildiğini, Ukrayna askerleri arasında patlama nedeniyle yaralıların da bulunduğunu duyurdu. Patlamanın Rusya saldırısı sonucu meydana gelip gelmediğine ilişkin henüz bilgi paylaşılmadı.