Ülkemizde Yerli ve Milli Motor Parçası Üreten Firma Var Mıdır?

Son yıllarda atılan teknoloji hamleleri sonrasında ülkemizde birçok vatandaşımız ülkemizde yerli motor parçası üreten firmaların olup olmadığını sorabiliyorlar.

featured

Son yıllarda atılan teknoloji hamleleri sonrasında ülkemizde birçok vatandaşımız ülkemizde yerli motor parçası üreten firmaların olup olmadığını sorabiliyorlar. Bu soruya net ve kısa bir cevap vermemiz gerekirse yanıt evet olacaktır. Yenmak Makine uzun yıllardır teknik ekibi ve mühendisleriyle üretmiş oldukları krank mili, supap veya piston gibi motor parçalarını dünyaya servis ediyor.

Bilindiği üzere motor pistonu araçlarda güç iletimini sağlayan önemli bir elemandır. Bu elemanlar silindirik yapıda imal edilirler. Bununla birlikte pistonlar direk olarak silindirlerin içerisinde yer aldıklarından yüksek ısıya ve gerilime maruz kalırlar. Piston üretirken de oldukça dikkatli olmak gerekir. Ufak gibi görünen döküm hataları istenmeyen büyük problemlere dahi yol açabilir.

Piston ’un Otomobillerdeki Görevi Nedir?

Pistonlar otomobillerde güç iletimine destek veren ve güç ileten kol olarak da bilinen bir parçadır. Bu parçalar silindirlerde oluşan patlama enerjisini kullanarak krank miline güç iletirler. Ayrıca pistonlar doğrusal yönde yukarı ve aşağı doğru hareket ederler.

Krank mili ise dönme hareketine sahiptir. Krank mili ve pistonlar birbirleriyle direk olarak bağlantılıdır. Bir araçta kaç adet silindir bulunuyorsa o kadar pistona sahip demektir. Çünkü her silindirde krank miline direk olarak bir bağlantı bulunması gerekir.

Her türlü Piston üretimi ve detaylı bilgi içinse iletişime geçebileceğiniz bir web sitesi bulunuyor. Bu web sitesinin adı https://yenmak.com.tr/tr/piston-pistonpimi şeklindedir.