Vincenzo Montella: Lider Geldik, Lider Dönmek İstiyoruz

featured

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda lider olarak turnuvayı tamamlamak istediklerini belirtti. Montella, Galler ile oynayacakları maç öncesi düzenlenen basın toplantısında, takımın lider olarak geldiğini ve lider olarak dönmeyi hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca, genç oyuncuların performanslarına da değinerek, Türkiye Milli Takımı’nı seçme sebebini ve gelecek hedeflerini paylaştı.

Montella, Galler’in kendi evinde güçlü bir oyun oynadığını belirterek, takım olarak en iyi şekilde hazırlandıklarını ve lider olarak geldiklerini söyledi. Türkiye’nin tarihinde lider olarak gittiği bir turnuva olmadığını vurgulayan Montella, bu kez bu başarıyı elde etmek istediklerini dile getirdi.

Galler’in çekingen bir oyun tarzına sahip olduğunu ve kendi evlerinde farklı kaliteler ortaya koyabileceğini belirten Montella, takımın buna hazır olduğunu ifade etti. Ayrıca, Hırvatistan’ın deplasmanda puan kaybedebileceği ihtimaline dikkat çeken Montella, önceliklerinin kendi maçlarını kazanmak olduğunu söyledi.

Genç oyuncuların performanslarına da değinen Montella, Kenan Yıldız’ın potansiyeline dikkat çekti ve gelecekte büyük bir futbolcu olabileceğini belirtti. Türkiye Milli Takımı’nın genç bir ekip olduğunu ifade eden Montella, doğru bir karışımla daha iyi bir takım olabileceklerini söyledi.

Montella, Türkiye Milli Takımı’nı seçme sebebini ise oyuncuların kalitesine inandığı için olduğunu ifade ederek, Türkiye’de geçirdiği süre boyunca futbolcuları yakından tanımaya başladığını ve bu genç takıma inandığını belirtti.