Web3’ün devleri İstanbul Blockchain Week’te buluşuyor

featured

Türkiye’nin potansiyeli umut verici

İstanbul Blockchain Week’te NFT, DeFi, DAO, girişim sermayesi ve hukuki düzenlemeler gibi konulara odaklanılacak. Etkinlikte, Türkiye’den ve dünyadan önde gelen isimler Web 3.0 teknolojisinin yeni dünyada yaratacağı finansal, sosyal ve hukuki değişimini gündeme getirecek. İstanbul Blockchain Week’i düzenleyen EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller; “Web 3.0’ın Türkiye’de benimsenmesi son derece umut verici. Bu durum Türkiye’nin kendini lider olarak konumlandırması için heyecan verici bir fırsat sunuyor. İstanbul Blockchain Week ile sektörün dikkatini İstanbul’a çekerek, Türkiye’ye yatırımla beraber eğitim için bir platform yaratmayı ve web3 sektöründe yeni iş olanakları sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin sektöre sağlayacağı potansiyeli ve yeteneği dünyaya göstermek ve uluslararası projeler için Türk girişimciler ile tanışmak, ortak olmak ve beraber çalışmak konusunda fırsatlar sunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 

Hilton Bomonti Hotel’de 3 gün sürecek olan İstanbul Blockchain Week 14 Kasım’da NFT Günü ile başlayacak. 15-16 Kasım tarihlerinde IstanBlock adıyla Token ekonomileri, regülasyonlar, sermaye yeterlilikleri, sektörel ihtiyaçların ele alındığı panel ve konuşmalarla devam edecek. Haftanın finali, 17 Kasım tarihinde Maslak ESA Espor Arena’da düzenlenecek Web3 Esports Championships ile son bulacak.

 

Web3’ün renkli dünyası NFT

İstanbul Blockchain Week başlangıcını NFT Günü ile yapacak. Son dönemin en heyecan verici konularından biri olan NFT konusunda Lazy Lions, Hape ve Kusama Kings gibi en iyi NFT projelerinden konuşmacılar sahnede olacak. Türkiye’den ve dünyadan NFT konusunda önde gelen isimlerin bir araya geleceği etkinlikte Metaverse, dijital kimlik, moda, oyun, eğlence, spor ve çok daha fazlası gündemde olacak. NFT Günü katılımcıları aynı zamanda AR ve VR deneyimiyle NFT Galeri’de heyecan verici koleksiyonları ziyaret edebilecek.

 

Türkiye’de Web3 gündemi belirlenecek

İstanbul Blockchain Week’de Türkiye’nin Web 3.0 gündemine damgasını vuracak konular iki günlük IstanBlock’da dünyanın önde gelen isimleriyle konuşulacak. Panellerin yanı sıra Web 3.0 teknolojilerinde söz sahibi şirketlerin eğitim atölyeleri, hackathonlar ve Web 3.0 startup’lar için üst düzey yatırımcılarla buluşabilecekleri özel bir yarışma da yer alıyor.