XPG Yeni Ürünleriyle CES 2022’de Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor

featured

 

Marka iki yıllık aranın ardından oyuncular için ürettiği en yeni ürünleri Las Vegas’taki etkinlikte tanıtacak

23.12.2021  Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG5-7 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak CES 2022 fuarına katılacağını açıkladı. Firma Venetian, Titian Ballroom, #2202 adresindeki standında, aralarında en yeni DDR5 belleklerin, PCIe 5.0 SSD’lerin ve Platinum sertifikalı yeni PSU modellerinin de olduğu XPG ve ADATA markalı en yeni donanımlarını ilk kez gösterecek.

Yeni Nesil SSD ve DRAM Performansı

XPG ve ADATA, en yeni PCIe Gen5x4 SSD ve DDR5 DRAM modelleriyle yeni nesil performansı tüm oyuncuların ve kullanıcıların emrine sunmaya hazırlanıyor. Firmanın standını ziyaret edenler XPG LANCER RGB DDR5 RAM ve CASTER RGB DDR5 RAM modellerini ilk kez görme şansı yakalayacaklar. Bu iki üründen LANCER 6000MT/s (megatransfer), CASTER ise 7000MT/s hıza ulaşabiliyor. Ayrıca, ADATA’nın kurumsal kullanıcıları memnun edecek DDR5-4800 U/SO/R-DIMM bellekleri de yine stantta yer alacak.

Bunlara ek olarak, prototip aşamasındaki iki ADATA PCIe Gen5x4 SSD de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. İlk model, “Project Nighthawk” kod adlı, Silicon Motion SM2508 kontrolcülü ve saniyede 14GB’a kadar okuma, 12GB’a kadar yazma hızına ulaşabilen bir SSD. “Project Blackbird” kod adlı diğer SSD modeli ise InnoGrıt IG5666 kontrolcü barındırıyor ve saniyede 14GB’a kadar okuma, 10GB’a kadar da yazma hızına ulaşabiliyor. Her iki SSD de 8TB’a ulaşan kapasite seçenekleri sunuyor.

Son olarak, ADATA’nın yeni Elite SE920 USB4 taşınabilir SSD modeli de ziyaretçileri bekliyor olacak. Saniyede 40Gb veri aktarım hızına ulaşabilen ürün, dâhili bir fanın da yer aldığı özgün bir soğutma çözümüne sahip.

“Sağlam” bir Oyuncu Bilgisayarının Temelleri

Gold sertifikalı CORE REACTOR serisi PSU’ların gösterdiği başarıdan hareketle yeni modeller üzerinde çalışmaya başlayan XPG, bu çalışmaların meyvesi olan yeni XPG CYBERCORE PSU modelini CES kapsamında ilk kez sergileyecek. 80 Plus Platinum ve Cybenetics sertifikalarına sahip yeni güç kaynağı modeli, 1000W ve 1300W olmak üzere iki farklı güç seviyesi sunuyor. Nidec ile işbirliği içinde geliştirilen XPG VENTO PRO fanlarla desteklenen CYBERCORE markanın güç kaynakları alanındaki iddiasını sergiliyor.

XPG fuarda ayrıca, XPG BATTLECRUISER PRO modeli bilgisayar kasasının da bir prototipini sergileyecek. Kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmış BATTLECRUISER modelinin gelişmiş bir sürümü olan full-tower ölçülerindeki yeni modelin dört yanı temperli camla kaplı ve dâhili RGB aydınlatma kontrolcüsüne sahip.

Markanın CES 2022 kapsamında tanıtacağı bileşenlerin sonuncusu ise LEVANTE ailesine eklenecek en yeni AIO işlemci soğutucusu XPG LEVANTE PRO. Üzerinde XPG PRIME yazılımı ile tamamen özelleştirilebilen bir LCD ekranın yer aldığı yeni model, ASETEK’in en yeni soğutma çözümünü XPG VENTO PRO 120 PWM fanlarla birleştiriyor.

En Yeni XPG Ekipmanlarla Maksimum Kontrol

XPG’nin en yeni oyuncu ekipmanı ailesi markanın standında ilk kez boy gösterecek. Bu ürünlerden ilki, markanın ALPHA serisi yeni gaming fareleri. Baştan tasarlanan ergonomik yapısı ve PIXART PAW3335 optik sensörüyle, yeni oyuncu faresi modelleri kullanıcıları memnun edecek pek çok özelliğe sahip olacak. Yeni oyuncu faresi ailesinde, günlük kullanımda standart Bluetooth, oyun esnasında ise 2.4GHz bağlantı kullanan özgün teknolojiye sahip bir model de olacak. Fuarda tanıtılan tüm oyuncu ekipmanları XPG’nin kendi ekosistem yazılımı XPG PRIME desteğine de sahip olacak.

XPG standının ziyaretçileri, markanın en yeni konsept ürünü XPG VAULT’a da göz atma şansını yakalayacak. USB-C bağlantısına sahip bu kablolu fare, “avcunuzun içindeki oyun kütüphaneniz” olmayı hedefliyor. İçerisinde 985MB/s veri aktarım hızına sahip 1TB SSD bulunan fare, Gaming Launcher yazılımı ile kullanıcılara oyun kütüphanelerini rahatça yanlarında taşıma imkânı vermeyi amaçlıyor.

XPG ve ADATA’nın en yeni ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak için markanın xpg.com/tr adresindeki internet sitesini veya @xpg_turkiye adresindeki Instagram hesabını takip edebilirsiniz.