Yaylada 7’den 70’e havuz keyfi

featured

Yozgat’ın Bozok yaylasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü proje kapsamında ülkemizin her tarafına yapılan taşınabilir yüzme havuzları ile vatandaşlara yüzme eğitimleri veriliyor. Proje desteğiyle Bozok yaylasında genç yaşlı herkes yüzme öğrenebilecek.

Bakanlığın orgabize ettiği bu faaliyetler nedeniyle kentte yapılan portatif yüzme havuzlarında gençler, yüzmenin ve sportmen olmanın deneyimini tadıyor. Yozgat ili Bozok yaylasında Gençlik ve Spor Bakanlığınca organize edilen genci yaşlısı bütün vatandaşa yüzme eğitimi verilen proje bu sözlerle yapılıyor: ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’  Bu faalliyetler Bozok yaylasında inşaası bitirilerek açılışı yapılan havuzun insanlara haberi verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, taşınabilir havuzlarla alakalı çocukların bedelsiz ve temizliğe önem verilerek eğitimlerin gerçekleştireceklerini belirttiler. Aktif hale getirilen yüzme havuzları, çoğunlukla sıcak havalarda serinlemek ve yüzme çalışmalarında bulunmak için kullanılıyor. Yozgat’ın Bozok yaylasında havuza gösterilen alakanın çok fazla olduğu ve vatandaşların memnun olduklarını belirtildi. Covid-19 sebebiyle herkese neşeli anlar yaşattı.

Bu imkanla buluşan çocuklar ve diğer vatandaşlar için Yaşar Koç, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ayarlamış olduğu proje ile yüzmeyi öğreniyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür ediyoruz. Hocalarımızın sayesinde yüzmeyi öğreniyoruz. Yüzmeyi bilmeyen kalmasın” demiştir. Konuyla ilgili ise Arda Çelik, “Yozgat’ımızda deniz yok ama burada yüzmeyi bilmeyen kalmasın projesi kapsamında güzel şeyler çıkartıp yüzmeyi öğreniyoruz. Burada spor yapıyor ve eğleniyoruz. Bizim için de güzel bir anı oluyor. Denizimiz yok burada havuzda yüzüyoruz. Yüzmeyi bilmeyen kalmasın” diyerek düşüncelerini sölyledi. İl Gençlik ve Spor İl Müdürü olan Rasim Parlak ise bakanlığın bu faaliteyeti ile Bozok’ta yüzme öğrenmemiş bir vatandaş bile kalmayacağını dile getirerek “Bakanlığımızın yüzmeyi bilmeyen kalmasın projesi kapsamında Bakanlığımız tarafından yaptırılarak ilimize gönderilen portatif havuzlarımızı kurduk. Mahallenin geçleri proje kapsamında yüzme öğrenmeye başladı. Sporun tabana yayılmasında yetkili bir konuma getiririz buraları. Yüzme bilmeyen projesi kapsamında geçen yıl Yozgat’a verilen hedef 4 bin 500 kişiydi. Bu sene Yozgat’ımızda hiç yüzme bilmeyen kalmasın diye bu hedefimizi 7 bine çıkarttık. İnşallah Yozgat’ımızda yüzme bilmeyen bir kişi dahi bırakmayacağız”dedi.