Yemeksepeti, Yeni İzin Haklarıyla Ebeveyn Çalışanlarının da Yanında

featured

Türkiye’nin h-ticarette öncü markası Yemeksepeti, işveren markası olarak elde ettiği konumunu yeni düzenlemelerle ve “Yanında” konseptiyle güçlendiriyor. Çalışan mutluluğunu artıran “Yanında” izin haklarına yenilerini ekleyen Yemeksepeti, okulların açılmasına günler kala, özellikle ebeveyn çalışanlarının hayatında fark yaratacak yeni izin düzenlemelerini hayata geçiriyor.

Yemeksepeti’nin iş ve özel yaşam dengesini sağlamayı kolaylaştıracak çalışan deneyimi hedefiyle genel merkez çalışanlarına dönük hayata geçirdiği yeni izinler şunlar:

 

Yemeksepeti Annelerin Yanında!

Bu yeni uygulama ile Yemeksepeti çalışanı annenler, yasal annelik izinlerini kullandıktan sonra, çocukları 1 yaşına gelene kadar 20 iş gününü parça parça izin olarak kullanabilecekler.

 

Yemeksepeti Ebeveynlerin Yanında!

Anaokulu ve ilkokul öğrencisi çocuğu olan çalışanlara yönelik olarak hayata geçirilen bu düzenleme sayesinde; okulun ilk günü için 1 gün, karne günü için ise 2 gün olacak şekilde yılda 3 kez izin tanımlanacak.

 

Yemeksepeti Yorulduğunda Yanında!

Yıl içindeki izin haklarını kullanan çalışanlar için yapılan bu düzenleme ile ek izin hakkı tanımlanıyor. Yılda 14 gün izin hakkını kullananlar için ekstra 2 gün, 20 gün hakka olup da kullananlara 4 gün ve 26 gün izin hakkını kullanlar için ise ekstra 6 gün ek izin tanımlanmaya başlandı.

Maddi bir karşılığı olmayan bu izin haklarının, o yıl kullanılması şartı bulunuyor.

 

İyi günde, kötü günde çalışanın yanında

Özel ve zorunlu günlerinde de çalışanlarının “yanında” olan Yemeksepeti, mevcut izin günleriyle de insan kaynakları alanında örnek gösteriliyor.

Doğum günlerinde 1 gün, raporsuz hastalanmalarda her yıl 3 gün, Yemeksepeti’nde işe başladıklarında 5 gün ve kadın çalışanların regl dönemleri için ayda 1 gün izin haklarıyla Yemeksepeti çalışanlarının yanında.

Yemeksepeti ayrıca, yasal olarak belirlenmiş babalık izinlerine ek olarak, ekstra 14 iş gününe kadar Babalık İzni hediyesiyle yeni baba olan çalışma arkadaşlarının yanında oluyor.

 

 

***

 

Yemeksepeti hakkında

Hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, 2001 yılında Türkiye’nin ilk online yemek siparişi sitesi olarak kuruldu. Yemeksepeti, bugün 81 il ve KKTC’de 30 milyonu aşkın kullanıcısına 60 bin iş ortağı restoran, Yemeksepeti Mahalle üzerinden 11 bini aşkın iş ortağı mahalle esnafı ve yüzlerce Yemeksepeti Market hizmet noktasıyla hizmet veriyor. Sektör trendleri ve kullanıcı beklentileri doğrultusunda hizmet yelpazesini durmadan genişleten ve kendini yenileyen Yemeksepeti hızlı ticaret sektöründeki lider konumunu sürdürüyor.