Yeşil-Kırmızı Ekip, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Çıkış Peşinde

featured

Cizre Belediyespor’un İstikrarlı Performansı

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 3’üncü sezona istediği gibi başlayamayan Cizre Belediyespor, geride kalan 11 haftada 7 yenilgi ve 4 galibiyetle 9. sıradaki yerini koruyor.

Ancak son 5 haftada elde ettikleri 3 galibiyetle çıkışa geçen takım, yeni açılan salonlarının dolmasıyla seri galibiyetler almayı hedefliyor.

Hedef: İlk 5

Kulüp Başkanı Süleyman Çağlı, takımın son haftalarda kendine geldiğini ve galibiyetler almaya başladığını belirtiyor. Şu anda 9. sırada bulunan takımın hedefi ise ilk 5 arasına girmek.

Çağlı, “Bunu başarabilecek gücümüz var. Pazar günü sahamızda Develi Belediyesi’ni yenerek çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. Takımımıza güveniyoruz, tüm maçları seyircilerimizin desteğiyle kazanmak istiyoruz.” diyor.

Antrenör Nuri Şahin’in İddialı Açıklamaları

Başantrenör Nuri Şahin ise son haftalarda takımın bir çıkış içerisinde olduğunu ifade ediyor. Takımın iyi bir form yakaladığını vurgulayan Şahin, ligi iyi bir konumda bitirmeyi hedeflediklerini söylüyor.

Şahin, “Bu formu lig sonuna kadar sürdürürsek, ligi de istediğimiz yerde bitiririz.” şeklinde konuşuyor.

Oyuncu Görkem Yazgan’ın İddialı Sözleri

Takımın oyuncularından Görkem Yazgan da son haftalarda takımın iyi bir çıkış yakaladığını belirtiyor. Yarınki maçı da kazanarak bu çıkışı sürdürmek istediklerini dile getiren Yazgan, takımın devreye yenilmeden girmeyi hedeflediklerini ve play-off’lara katılmak istediklerini söylüyor.

Yazgan, “Takım iyi durumda. İyi çalışıyoruz ve yarınki maça da hazırız. İkinci yarıda alacağımız sonuçlarla play-off’lara katılmak istiyoruz.” diyor.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nazlı Demir’in Desteği

Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nazlı Demir, takımın ilçede bir marka değerine ulaştığını ve başarıları kalıcı hale getirmek için belediye olarak takımın yanında olduklarını ifade ediyor.

Demir, takımın iyi bir çıkış yakaladığını ve Cizre’nin genç nüfusuyla sporu teşvik etmek amacıyla çalışmalara başladıklarını belirtiyor. Cizre Belediyespor’un yeni açılan salonla taraftarların desteğini arkasına alarak yarın oynanacak maçı da kazanacağına inandığını dile getiren Demir, takıma başarılar diliyor.