YKS Nedir?

featured

 

ÖSYM tarafından 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılında uygulanmaya başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), üniversiteye giriş sınavıdır. YKS nedir sorusuna kısaca üniversite sınavı yanıtı verilse de kendi içinde bu sınav birkaç başlık altında incelenmelidir.

YKS Toplamda 3 oturumdan oluşur:

  • Temel Yeterlilik Testi (TYT)
  • Alan Yeterlilik Testi (AYT)
  • Yabancı Dil Testi (YDT)

Her bir oturum için öğrencilerin ortaöğretim eğitimlerinde gördükleri derslerden sorumlu olurlar. YKS sonuçları ile istediğiniz üniversiteye yerleşmek için Endeneme ise sınava yardımcı tüm kaynakları ile sizlere destek olmaktadır.

YKS Deneme Sınavı Önerisi

YKS deneme sınavları ile verimli bir ders çalışma programı hazırlanması mümkündür. Sınavlara hazırlıkta ciddi düzeyde katkı sağlayan deneme sınavları, YKS kapsamında her bir oturum için öğrencinin pratiklik kazanması ve sınav heyecanını atarak konulara hakimiyetini artırmasını sağlamaktadır. YKS deneme sınavı önerisi arayanlar ise sınav deneyimine en yakın özellikleri barındıran grupları seçerek daha verimli bir çalışma yapabilirler.

YKS Deneme Önerileri

TYT, AYT ve YDT sınavlarında başarılı olmak için bol bol deneme çözmek en etkili yöntem olarak görülmektedir. YKS deneme önerileri kapsamında Endeneme’nin öne çıkmasındaki temel unsur ise gerçek sınav ile birebir özellikleri sayesinde öğrencilerin sınava karşı yabancılıklarının atılmasını sağlamasıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı ve ÖSYM formatında uygun biçimde hazırlanan denemeleri tercih ederek ve deneme çözerken pratiklik kazanmak için sürelere de dikkat ederek en etkili çalışma programını oluşturmanız mümkündür.

Siteyi Ziyaret Edin : https://www.endeneme.net/

TYT – AYT Deneme Sınavı

YKS’nin temelini oluşturan TYT ve AYT oturumları konu dağılımları ve kapsamları nedeniyle öğrencilerin gözünü korkutmaktadır. Ancak düzenli bir çalışma ile bu konuların kısa sürede tamamlanması mümkündür. Özellikle bol soru çözmek ve denemeler ile eksikleri belirleyerek o konular üzerine gitmek sınav başarısının artırılmasında son derece önemlidir. Nörodikkat nedir şimdi öğrenin.

Öğrencilerin aklında soru işaretlerine neden olan YKS nedir sorusunun yanıtını doğru öğrenmek ve buna göre sınav kapsamında hangi konulardan sorumlu olduğunuzu, sınav oturumları ve konu dağılımları ile soru tipleri hakkında bilgi alarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Endeneme Deneme Kulübü sınavlardaki en büyük destekçiniz olmaya devam edecektir.