Yükselmeye Devam Eden Dolar Güne 27,44 ile Başladı

featured

Dolar/TL, finans piyasalarındaki hareketliliği ile gündemde kalmaya devam ediyor. Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar, yükselişini sürdürerek 27,44 seviyelerinden işlem görmeye başladı. Haftanın kapanışını yüzde 0,1’lik artış ile 27,40 seviyesinden tamamlayan dolar/TL, yatırımcıların ve ekonomi takipçilerinin yakından ilgilendiği bir para birimi olma özelliğini koruyor. Yeni haftada da yükselişini sürdüren dolar, saat 11.15 itibarıyla 27,44 TL seviyesinden işlem görüyor.

Avrupa para birimleri de dolar karşısındaki seyrini sürdürüyor. Euro/TL kuru, aynı dakikalarda 29,04 seviyesinden, sterlin/TL kuru ise 33,48 seviyesinden işlem görüyor. Euro ve sterlinin TL karşısındaki hareketi, özellikle döviz piyasalarındaki gelişmeleri takip eden yatırımcılar için önem taşıyor.

Dolar endeksi, küresel çapta doların diğer önemli para birimleri karşısındaki değerini gösteriyor. Şu sıralarda yüzde 0,1’lik bir azalış ile 106,1 seviyesinde bulunan dolar endeksi, doların genel seyrini göstermesi açısından önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Avro/dolar paritesi ise yüzde 0,1’lik prim ile 1,0590 seviyesinden işlem görüyor. Ekonomi çevreleri ve yatırımcılar, döviz kurlarındaki bu hareketliliği yakından takip ederek, piyasalardaki genel seyri ve olası gelişmeleri değerlendiriyor.