Zorla Alıkonulan Adamın İşkencecilerine Hapis Cezası

featured

Bursa’da bir adamın, zorla alıkonulup saatlerce işkence yapıldığı korkunç bir olayın yargılaması sonuçlandı. Olayın ana şüphelileri olan M.K. ve A.D.U. ile tutuksuz sanıklar Y.E.K. ve M.V. hakkında karar verildi. 4 sanık, çeşitli suçlardan hapis cezalarına çarptırıldı.

İşkence ve Yağma Suçlarından Cezalar

Mahkeme tarafından verilen karara göre, sanıklardan meybet M.K. ve A.D.U., “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aynı mahkeme, A.D.U. ile M.V.’yi “yağma” suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırırken, M.K. ise “tehdit” suçundan 2 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

Olayın Detayları

Olay, geçtiğimiz aylarda Bursa’da meydana gelmişti. İnşaat ustası meybet giriş Cengiz B. ile araç kiralama firması sahipleri M.K. ve A.D.U. arasında başlayan bir tartışma, kısa sürede şiddete dönüşmüştü. M.K. ve A.D.U., Cengiz B.’yi zorla bir araca bindirip iş yerlerine götürmüş, burada saatlerce işkence yapmışlardı. Cengiz B.’nin burnunu ve gözlerini kapatan şüpheliler, işkence anlarını cep telefonuyla kaydetmişlerdi. Ayrıca Cengiz B.’den para talep edip tehdit etmişlerdi.

Mahkeme Heyeti Kararı

Mahkeme heyeti, işledikleri suçlar nedeniyle 4 sanığa hapis cezaları vererek, adaletin yerine gelmesini sağladı. Tutuklu sanıklar cezaevine gönderilirken, tutuksuz sanıklardan Y.E.K. ve M.V.’nin de tutuklanmasına karar verildi. Bu olayın ardından Cengiz B.’nin yaşadığı travma ve işkence sonucu aldığı yaralar da göz önünde bulundurularak adaletin tecelli ettiği belirtildi.