Ali Ekber Görel Kimdir?

featured

1974 tarihinde Tokat’ın Almus ilçesinde dünyaya gelmiştir. Daha sonrasında İstanbul’a göç etmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazanmıştır. Gençlik döneminde yaşadığı maddi imkansızlıklardan kaynaklı eğitim hayatına ara vermek zorunda kalmıştır.

Gençlik dönemlerinde ilgisi üzerine oyunculuğa yönelen Ali Ekber Görel, ünlü isimlerden Derya Şen ve Yağmur Yılan’dan bire bir oyunculuk eğitimleri almıştır. Sektöre ilk olarak, Özcan Deniz’in “Yalan” adlı projesinde yer alarak ismi duyurmuştur.

Ardından Kanal 7’de yayınlanan “Yörük”, Show Tv’de yayınlanan “Kurtlar Vadisi”, “Çukur”, “Üç Kuruş”, “Baba”, Star Tv’de yayınlanan “Menajerimi Ara”, ATV’de yayınlanan “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, Exxen’de yayınlanan “Şeref Bey”, TRT’de yayınlanan “Hacı Bayram Veli”, “Savaşın Kanunları”, Netflix’te yayınlanan “Kimsesizler” ve Blutv’de “Bizden Ne Olur?” adlı dizi projelerinde yer almıştır.

Ayrıca, TRT’de yayınlanan “Kuşkonmaz” belgeselinde yer alarak adından söz ettirmiştir. Ali Ekber Görel son dönemlerde, Firar adlı bir film projesinin yapımcılığını üstlenmiştir. Kendisi, yakın bir zamanda Katil adlı sinema filmi projesini beyaz perdeye kavuşturmaya hazırlanıyor.