Çekyalı İş İnsanı Victoria Vera Blyth’ın Ölümü Gündemde

featured

Ankara’da Gerçekleşen Olay

Çekyalı iş insanı Victoria Vera Blyth, Ankara’da eşi tarafından öldürüldü. Olay, Çankaya İncek’te oturdukları villada, Victoria’nın cep telefonundaki mesajlar nedeniyle çıkan kavga sonucunda yaşandı. Kısa sürede büyüyen kavga sonucunda 53 yaşındaki Blyth, tabanca ile eşine saldırdı. Eşini vurduktan sonra silahı başına dayayarak intihar etti.

Otopsi İşlemleri Tamamlandı

Victoria Vera Blyth ve eşi Thomas Blyth’un 3 çocuğu, olay sonrası yakınlarına teslim edildi. Petrol sondaj işleriyle uğraşan Thomas Blyth, 5 yıl önce Ankara’ya yerleşmişti. Otopsi işlemleri tamamlanan çiftin ölümü, uluslararası medyada geniş yankı uyandırdı.

Arkadaşlarının Açıklamaları

Blyth çiftinin arkadaşlarına göre, genç kadın Türkiye’de yaşamaktan mutluydu ve “çok sıkı parti yapmayı” seviyordu. Arkadaşları, yaşanan olay sonrası büyük bir şok içinde olduklarını ve Victoria’nın ölümünün büyük üzüntü yarattığını belirttiler. Eşinin kendisini terk etme planları yapmış olabileceği veya aldatıldığını öğrenmiş olabileceği iddia edilmişti.

Çek Medyasının Açıklamaları

Çek medyasına konuşan arkadaşları, Victoria’nın eşinden ayrı geçirme planları yaptığını ve ilişkilerinde sürekli gerilim yaşadığını dile getirdi. Victoria Blyth, aldatma olmayan ve çocuklarının gergin olmadığı bir yaşam istediğini belirtmişti. Çekya’da tanınan bir isim olan Blyth, eğlence dünyasında da aktif olarak yer alıyordu.