İsrail ve Gazze Arasındaki Gerginlik Tırmanıyor: İsrail Ordusu Dört İsrailli Esiri Kurtardı

featured

İsrail Operasyonlarını Sürdürüyor, Gazze’de Ölü ve Yaralılar Var

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki farklı noktalara saldırılarını sürdürüyor. Dün dört İsrailli esirin kurtarıldığını duyuran İsrail, Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda 210 kişinin hayatını kaybettiğini ve 400 kişinin yaralandığını açıkladı.

Operasyonun Detayları Olay Yerindeki Tanıklar Tarafından Anlatıldı

İsrail’in dört rehineyi kurtarmak için gerçekleştirdiği operasyonun detayları olay yerindeki siviller ve doktorlar tarafından aktarıldı. Operasyon sırasında hastane bahçesinde bulunan herkesi hedef alan helikopterlerin saldırılarına maruz kalan bölge sakinleri, ambulansların hareket etmesine izin verilmediğini ifade etti.

ABD’den Operasyona Destek Açıklaması

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği dört İsrailli esir kurtarma operasyonunu memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, 210 Filistinli sivilin hayatını kaybettiği saldırılarda başarılı bir operasyonun gerçekleştirildiğini ifade etti.

Sullivan’dan Ateşkes Çağrısı

Sullivan, Gazze’de ateşkesin hem esirlerin serbest bırakılması hem de yardımların girişinin sağlanması açısından önemli olduğunu vurgulayarak, bir an önce ateşkesin sağlanması ve esirlerin serbest bırakılması çağrısında bulundu.